Sanremo 2023, FdI yardımcısı Ferragni’yi eziyor: “O benim modelim değil”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Roberto Benigni’nin Anayasa üzerine monologundan Chiara Ferragni’nin ‘kendisine’ ithaf etmek istediği bir mektupta yer alan kadınlar üzerine konuşmasına kadar. Sanremo 2023’ün prömiyeri İtalyan izleyicileri büyülüyor ama siyasetin tartışılmasına neden oluyor. İtalya Kardeşler’in genç milletvekili ve Giorgia Meloni’nin partisinin yükselen yüzlerinden Chiara Colosimo, Ferragni’ye olan saygısını yinelerken, sosyal medya yıldızı girişimcinin müdahalesini reddediyor: “Chiara Ferragni’yi bir dahi olarak görüyorum. O bir imparatorluk yaptı. Colosimo, yardımcı sunucu tarafından ilan edilen monolog hakkında Adnkronos ile birlikte yorum yaparak, imajının ve web’in olanaklarını ilk anlayanlardan biriydi. Ama bu gerçekten benim değerler ve kültür modelim değil ve olamaz” diyor. Ariston aşamasından (“kadın olmak sınır değildir”).

Fdi milletvekili, “Çocuğa söylenenlerin, yalnızca kırılganlıkla ilgili kısım dışında,” diye açıklıyor – çünkü aramızdaki en zenginlerin bile zayıf yönleri olabilir, ancak kadınlar hakkında gerçekten hiçbir şey paylaşamam.

Ferragni’nin hayal gücüne yer bırakmayan elbisesi hemen kamuoyunun dikkatini çekti: “Bu elbise şeffaf değil, sadece vücudumun bir çizimi” ve “Kadın vücutları asla nefret veya utanç yaratmamalı” diyen influencer, sözlerini tutamadı. Ancak Colosimo, monologun ‘odağını’ paylaşmıyor.Melonian parlamenterine göre, “Zorluk, annelik ve iş arasındaki uzlaşmadır, beden hakkındaki olağan klişe değil” diyor. “feminizmin ötesine geçmeli ve kadın ve erkeğin tamamlayıcı olduğunu anlamalıyız”.