Sakarya’da denetim için çağrılan kişi tabibin burnunu kırdı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Sakarya’da, aile sıhhati merkezinde bakılırsavli aile hekimi Metin Kurşunoğlu, denetim için çağırdığı A.K.’nin (19) saldırısına uğradı. Burnu kırılan Kurşunoğlu, tedaviye alındı. A.K. ise gözaltına alındı.

Olay, öğlen saatlerinde, Adapazarı ilçesinde bulunan Hızırtepe Aile Sıhhati Merkezi’nde meydana geldi. Argümana göre, aile doktoru Metin Kurşunoğlu, denetim için A.K.’yi merkeze çağırdı. A.K. de sıhhat merkezinde, “Sen beni taciz ediyorsun, rahatsız ediyorsun” diyerek Kurşunoğlu’nu yumruklamaya başladı. Burnu kırılan Kurşunoğlu, kanlar ortasında kırılırken, A.K. ise kaçtı. Alnı da açılan Kurşunoğlu, gdolayıldüğü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Polis grupları ise A.K.’yi gözaltına aldı.

Sakarya Vilayet Sıhhat Müdürü Aziz Öğütlü, Dr. Metin Kurşunoğlu’na saldırıyı kınayarak, “Her vakit olduğu üzere yaşanan bu şiddet olayı bizleri bir daha hayli üzmüştür. niçini ne olursa olsun hiç bir biçimde şiddet hak arama tekniği olamaz. Sıhhat çalışanlarına yönelik şiddet hadisesini kınıyoruz. Dr. Metin Kurşunoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. (DHA)