Rezidanstaki azap olayında mağdur sayısı artıyor: Eski flörtleri bir bir çağırıp saatlerce azap etmişler

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Konya’da 27 yaşındaki M.K.’nin eski sevgilisi Murat Demirci ile nişanlısı ve yanlarındaki bayan arkadaşları tarafınca rezidansta azaba maruz kaldığı olayın bilgileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Saçları usturayla kesilen, yüzünde sigara söndürülen M.K.’nin o gün şiddete uğrayan tek bayan olmadığı öğrenildi. Demirci ile daha evvel flört eden genç bir bayan daha tıpkı gün rezidansta saatlerce azap görmüş.

Olay, 8 Nisan’da Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki bir rezidansta, stüdyo dairede meydana geldi. M.K. isimli bayan, eski sevgilisi Murat Demirci’nin (41) davetiyle kendisine gönderdiği adrese gitti. M.K.(27), stüdyo dairede Murat Demirci’nin nişanlısı Sara Demir (24) ve arkadaşı Tuğba Demirci (22) ile karşılaştı. İki bayan, argümana göre, M.K.’ye Murat Demirci ile alakasını sorup, usturayla saçlarını, makasla da kıyafetlerini kesti. Dövüp yüzünde sigara söndürdü. Yapılan azabın akabinde meskenden kurtulan M.K., polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Birebir gün bir bayana daha azap etmişler

3 sanığın 36’şar yıla kadar mahpusu istendi

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında M.K.’nin uğradığı azaba yönelik 4 gün ortasında iddianame hazırlandı. İddianamede ‘birden çok kişi tarafınca silahlı tehdit, yağma, hakaret, cebir, mala ziyan verme ve hürriyetinden mahrum kılma’ kabahatlerinden Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ile Tuğba Demirci’nin 36’şar yıla kadar mahpusu istendi. İddianame, Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

“Kadınlara dönüp, ‘Alın istediğinizi yapın’ diyerek kolumdan tutup beni içeriye itti”

M.K., tabirinde saçlarını usturayla kestiklerini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Murat ile 3 ay evvel tanıştım. Ortamızda bir gönül münasebeti vardı. Olay günü beni evvel kafeye davet etti. Gittiğimde orada yoktu. daha sonra bana WhatsApp üzerinden bir rezidansın pozisyonunu gönderdi. Beni dairenin kapısında karşıladı ve kolumdan tutarak içeriye çekti. daha sonra içeride iki hanımın daha olduğunu gördüm. Murat bu bayanlara dönerek ‘Alın işte M.K. bu. İstediğinizi yapın’ diyerek kolumdan tutup beni içeriye itti.

Bu bayanlar bana ‘Senin bu rahatlığın nereden geliyor? Sen kime güveniyorsun?’ dediler. Benim konuşmama bile müsaade vermeden hakaret etmeye başladılar. ‘Murat bizim köpeğimiz. Murat’a ilişkin olan her şey bizimdir. Seni Konya’da yaşatmayız’ diyerek tehdit ettiler. Ben oradan kaçmak isterken, Murat ellerimi tutarak gitmeme mahzur oldu. Bayanlar da ardımdan gelip, omuzlarıma kadar uzun olan saçlarımı usturayla kestiler. Makasla elbisemi parçaladılar. Masanın üzerinde duran bıçak, satır, makas ve copu göstererek ‘Seni öldürürüz, yaşatmayız. Bu daha başlangıç, seni keseceğiz’ dediler. Sara da sağ yanağımda sigara söndürdü. Telefonumu ve çantamı verip, gitmeme müsaade verdiler.”

“Kıskançlık krizine girip saatlerce azap yapmışlar”

M.K.,’nin avukatı Buğrahan Yıldırım, müvekkilinin yaşadığı olay niçiniyle ruhsal takviye aldığını belirtti. Yıldırım, “Müvekkilim şu an psikolojisi fazlaca bozuk durumda. Müvekkilimin daha evvelde gönül ilgisi olduğu sav edilen sanık, M.K.’yi bir rezidansa davet ediyor. M.K. de bu daveti kabul edip oraya gittiğinde Murat isimli kişi müvekkilimi içeriye alıyor. M.K. girdiğinde, içeride 2 bayanın daha olduğunu görüyor. Bu bireyler kıskançlık krizine girdiklerini sav ederek müvekkilime saatlerce azap ediyor. Müvekkilimin saçlarını kesip, yüzünde sigara söndürüyorlar, giysilerini parçalıyorlar, cep telefonuna el koyuyorlar. Biroldukca kere de hakaret ediyorlar. Müvekkilim bu şahısların elinden en sonunda canını sıkıntı kurtararak dışarıya çıkabiliyor. Kendisini tehdit ediyorlar, epey varlıklı olduklarını, kimsenin kendilerine bir şey yapamayacağını, şikâyet ederse de bunun neticelerina katlanacağı istikametinde beyanlarda bulunuyorlar” dedi.

“Tahliye edilirlerse elektronik kelepçe takılacak”

Sanıkların tahliye edilmeleri durumunda elektronik kelepçe takılacağını söyleyen Buğrahan Yıldırım, tabirlerini kullandı.

“Sırayla bayanları çağırıp tıpkı dairede azap ettiler”

Avukat Buğrahan Yıldırım kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Müvekkilim yaşadığı olayın kaygısını atlatmış değil. Daima takip edildiğinden şüpheleniyor. Kendisi hiç rahat değil. O gün orada hakikaten 2 bayana mı azap edildi, yoksa diğer bayanlar da var mıydı? Şikayet etmeye çekinen bireyler de olmuş olabilir. Bunu da soruşturmanın ilerleyen kısımlarında daha net bir biçimde bakılırsaceğiz. Bunun planlı bir atak, programlı bir azap olduğunu, sıraya alınmış bir liste olduğunu düşünüyoruz. Sırayla bayanları çağırıp, tıpkı daire içerisinde rahatça azap yapıp, bunu da kendi toplumsal durumları ve makamları gereği hiç bir şey olmadan atlatabileceğini düşünen 3 caniyi görüyoruz. Biz Türk adaletine güveniyoruz. En yüksek cezayı almaları için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”