Reformlar, Nicola Drago, bu alandaki girişimci ülkeyi 2/3 oranında başbakanlığa taşıyacak

Urfalı

Global Mod
Global Mod
liderliğindeki anayasacılardan oluşan iki partili konsorsiyuma katılan, önemi az olmayan bir girişimci var. Eşit Özgürlük, Magna Karta Ve değişirimülkeyi başbakanlığa taşımak için sahada ve radar altında gelecek pazartesi Girişimlerini Palazzo Madama'da sunacaklar ve Salı 27 hitabet maratonuna hayat verecekler Onaylayıcı referandumdan kaçınmak. denir Nicola DragoDoğası ve mesleği gereği, kendisini tanımladığı gibi, tarihi bir şeyi ortaya koyduğu için “tamirci” De Agostini YayıneviCEO'su olduğu ve bugün siyasete reformlar için “vitamin” sunarak ülkenin yönetim modelini ayarlamayı amaçlayan bir aile şirketi. “Önde gelen anayasacılarla yaptığımız bir öğrenme yolculuğunun ardından Sabino Cassese Ve Giovanni GuzzettaBunu ikinci bölümde anladım. Anayasa sorunlarımızın bir kısmının kökenini yatıyor. Hayatta bozulan bir şey varsa onu düzeltmem veya güncellemem gerektiğini göz önünde bulundurursak – Adnkronos'a şaka yollu diyor – kendi kendime neden bunu bir sivil kuruluş olarak, bildiğim kaynakları harekete geçirerek ve kullandığım araçları kullanarak yapmaya çalışmıyorum dedim. her gün “. “Sahip olduğum servetin bir kısmını topluma geri vermeyi seviyorum.”

Böylece Drago, diğer girişimciler, anayasacılar ve iletişim uzmanlarıyla birlikte, İtalya'yı değiştirme zamanının geldiğini ve siyasetin bunu tek başına yapamayacağını düşünen herkesi birleştirmek isteyen bir hareket olan ioCambio'yu kurdu. Kırk yılda en az altı başarısız girişimin ardından 'reformların başarısızlığa uğraması' riskinden kaçınmak için CEO De Agostini ile birlikte ön saflarda, teknisyenler ve hukukçuların yanı sıra geniş bir grup da bulunuyor. lider girişimciler: öne çıkan isimler Alessandro GarroneErg Başkan Yardımcısı; Giuseppe LavazzaLavazza Başkanı; Vito PertosaMermec Başkanı; Daniele FerreroVenchi'nin kurucusu; Davide DattoliYetenek Bahçesi'nin kurucusu. “Reformcu cephemize operasyonel yardım ve destek sunuyorlar. Sonra kim katılmak isterse bedava bağışlarla destekliyorlar. Ama haber yapacak bir bütçemiz yok – soruyu önceden tahmin ettiğini belirtiyor – Daha önemli olan elin uzatılması. her birinden hissettiğim omuz.”

Omzunda da gelen bir el üçüncü sektörörneğin Maurizia IachinoAçlığa Karşı Eylem Başkanı, halihazırda Colao görev gücü; ve ayrıca gençlerin sosyal girişimciliği, “iyi lobiciler” tarafından Federico Anghele ile Lorenzo Pavanello20e30 Başkanı; itibaren İkinci LouisVizyoner Başkanı Paolo De Nadai, Scuola hayvanat bahçesi ve We road'ın kurucusu… “Bu girişimin temsil ettikleri nesiller için önemini anlayan herkes. Bu uzun vadeli bir reform – Drago inançla konuşuyor – Gençleri dahil etmemek çelişki olur” . Ve aslında şunu söyledikten sonra şunu açıklayın: sosyal Hareketin amaçları arasında belirli iletişim mekanizmalarının parçalanmasını amaçlayan kurumsal reformları “popüler” hale getirerek gençleri cezbetmek.; “dahil olacağız etkileyiciler“dünkü videoya atıfta bulunarak diyor Roberto Parodi300 bine yakın takipçisi ile “il parods” olarak bilinen. Bağımsız ve çağdaş bir şekilde bilgilendirmek aslında ioCambio'nun iddialı bir kitlesel yayma faaliyetine dayanan diğer ruhudur. Rakamlar hâlâ küçük görünse de “diyelim ki kurumsal reformlardan bahsedenler arasında, biz de sadece ve sadece bundan bahsediyoruz,” Dünyadaki en büyük ve en çapraz takipçilerden birine sahibiz… – şaka yapıyor Drago – Ve henüz yapılması gereken işin sadece %5'indeyiz.”

ioCambio'nun niyeti nedir? “Açıklananlar bunlar. Tarafların tek başına yapamayacağı bir el atmalıyız. Libertà Eguale ve Magna Carta ile yapılan işbirliği temelinde, muhafazakarları işaret etmek için tüm reformistleri bir araya getirelim kartları dağıtan kişiyle, yani Hükümetle uğraşmak istemeyen ve şefin pişirdiği yemeğe çeşni eklemek yerine tarifi sıfırdan yeniden yapmayı bekleyenler. Ben bir eylem adamıyım – diyor Drago – Amacımız bir çalışma merkezi olmak değil, geçmişin engellerini aşmak ve yönetim modelimizi güncellemek için yönetici ve kararlı bir el vermektir.” diye olumlu bir kararlılıkla ifade ediyor. Reform kampanyası yeni bir merkezin kuruluşunun habercisi mi? “Hayır – diye yanıtlıyor – Bugün oyunun kurallarını değiştirmek, beş yıl sonra yarışmacıların kim olacağını düşünmekten 10 kat daha önemli. Eğer kuralların değişmesine yardımcı olabilirsek, bu başlı başına çok büyük bir başarı olacaktır. doğaçlama bir seçim zaferinden daha fazlası”. “Ve her durumda, sağ – sol – merkez bulduğu zamanı geride bırakan modası geçmiş vizyonlardır. Bana göre bu ülke bugün reformcularla muhafazakarlar arasında, değişimden yana olanlar ile değişime karşı olanlar, açık ya da örtülü karşı çıkanlar arasında bölünmüş durumda. Bu ioCambio'nun değeridir”.

Peki Libertà Eguale ve Magna Carta ile birlikte yürütülen uzlaşma girişimi işe yaramazsa ioCambio ne yapıyor ve kimin yanında yer alıyor? “İki senaryo var: Eğer üçte iki çoğunluğa ulaşılamazsa ve referandumda çoğunluk sağlanacaksa o zaman referandum sorusunu değerlendireceğiz. Yeni hükümet modeli adil, demokratik ve dengeli ise onu destekleyeceğiz. İkinci başbakanın devralınmasını düzenleyen kuralın bir karmaşa olduğuna inandığımız an, ardından oylamanın getirilmesini, başbakanın iki dönemle sınırlandırılmasını, Cumhurbaşkanlığı seçimi için güçlendirilmiş çoğunluğun getirilmesini istedik. Cumhuriyet ve azınlıkların statüsü.. . Ancak umduğumuz gibi parlamento reformu 2/3 oyla onaylarsa – sözlerini şöyle bitiriyor: orta/uzun vadede herkesin nihayet planlar yapabileceği ve ortak çıkar için hareket edebileceği, dönüşmüş bir ülkede yaşayacağız. 1946'dakine eşit bir dönüm noktası olacak (Monarşi-Cumhuriyet referandumundan sonra, ed.). Bu arada, kendimi hem profesyonel faaliyetlerime hem de ioCambio'ya adamak ve her ikisini de iyi yapmaya çalışmak için çalışmaya devam ediyorum, ancak sahaya çıkma fikri konusunda temkinli davranıyorum.” (Yazan: Roberta Lanzara) )