Rapor, bilgi için 5 Temmuz Çarşamba günü Senato’da Santanchè

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Turizm Bakanı Daniela Santanchè, bir brifing için 5 Temmuz Çarşamba günü saat 15.00’te Senato Odası’nda olacak. Palazzo Madama’nın grup liderlerinin henüz sona eren konferansı tarafından kurulan şey buydu. Raporun Turizm Bakanı’na atfedilebileceğine inanılan şirketlerle ilgili bölümünden sonra, birçok kişi bakandan Parlamento’da açıklama yapmasını istedi.

Ayrıca oku

Parlamento ile ilişkilerden sorumlu bakan Luca Ciriani, “Mevcut olduğu için Bakan Santanchè’ye teşekkür ediyorum, bu bilgiyi vermesi gerekmedi” “yalnızca bir televizyon yayını için oluşturulmuş bir dava” ile karşı karşıyayız, diyor. Palazzo Madama’nın grup lideri. “Hükümet, muhalefetin söz konusu zamanda ateş açma talebini kabul edilemez buldu, çünkü önce soru anında zaten başka bakanlar, Bernini ve Nordio vardı ve sonra soru zamanı bir hedef atışına dönüşeceği için, bilgi bana öyle geliyor ki bakanın açıklamasına izin verecek en uygun araç” diye ekliyor Ciriani.

Santanchè davayı açıkladıktan sonra güvence verdi: “Her şeye cevap vereceğim, 23 yıldır siyasetin içindeyim, her zaman yüzümü koydum”.

kavun

Meloni birkaç gün önce, sonrasında çıkan tartışmalarla ilgili olarak “Hükümetin ne zaman eve döneceğine dair yeniden yapılanmaları okurken sakin olduğum için bu saatlerde onun sakinliğini gördüm. Korkarım biraz daha beklememiz gerekecek” dedi. Rapor soruşturması. ”Parlamentoya bildirmekte sorun yok, meşru bir talep. Bakan Santanchè’nin Daire’ye rapor vermeye istekli olduğu için mutluyum…”.

SCHLEIN VE SAYISI

Bakanın istifasını istemek için, diğerlerinin yanı sıra, Pd sekreteri Elly Schlein ve M5S lideri Giuseppe Conte. Schlein son günlerde “Demokrat Parti netlik istiyor, Meloni’den sessizlikten çıkmasını ve bakanın istifa etmesini istiyor” dedi. Conte de atakta: “Vatandaşlara karşı kibirli bir iktidar ilkesinin geçmesine izin veremeyiz. Santanché görevini kabul etti, külfetleri ve sorumlulukları var, şu an koltuk Parlamento. Gelin, açıklığa kavuşturun, değerlendirelim.” ” .