Rai News, Petrecca ve La Russa davası: “Pennivendoli tartışması”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Bazı gazeteler tarafından bildirilen araçsal tartışmalar, size söyleyeyim ki, bunlar genellikle ciddi muhabirlerden çok bilgi saldırılarından oluşur”. Rai News’in müdürü Paolo Petrecca, Denetleme Komisyonu önündeki duruşmadaki giriş konuşmasını kapatarak şunları söyledi: Referans, özellikle Senato başkanı Ignazio La Russa’nın oğullarından birinin dahil olduğu davayla ilgili bir raporun yönetimine yönelik suçlamalardır. Leonardo La Russa, bir kız çocuğunun cinsel saldırı nedeniyle yaptığı şikayet üzerine sorguya çekilir.

“RaiNews’te Ignazio La Russa’nın oğluyla ilgili bir haberin, Filippo Facci’nin yorumlarıyla ilgili tartışmaları bildirdiği kısımda kesileceğini duyduk, bu dava hakkında denetim komisyonuna soru yönelttik” , Rai Denetleme Komisyonu’ndaki Movimento 5 Stelle’nin üsleri bir notta söylüyor. “Haberi yapan gazeteci bile hizmetteki imzasını kaldırırdı – Rai denetim komisyonundaki 5 Yıldız Hareketi’nin üslerine devam edin – Bu doğru mu? Ve eğer öyleyse, motivasyon ne olurdu?”

“Hiçbir şeyi kesmedim. Facci hakkındaki tartışmanın Sayın La Russa’nın oğluyla ilgili haberden ayrılmasını istedim – dedi Petrecca -. Belli ki, ilettiğim hatta yanlış bilgi aktarılmış. ne dediğimi anlamadım ama bence karar vermek bir yönetmenin temel bir ayrıcalığıdır”.

“Kapım her zaman açık. Beni uyarma ihtiyacı hissetmeden doğrudan CDR’yi arayan meslektaşımın imzayı geri çekmesinde bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Bana sorsaydı muhtemelen olmayacaktı ve İmzayı geri çekmezdi. Diyelim ki çok aceleci bir karar aldı ama bir günlük çalışmayla olur” dedi.

“Bütün haber merkezlerinde bir şekilde hoşnutsuzluk, hoşnutsuzluk durumlarının sözcüsü haline gelen bir CDR var. Ve 150 kişilik bir haber odasında terfi etmek veya kariyer yapmak için kapıyı çalan herkesi zor tatmin edebilirsiniz.” “Üç haber odasını yönettiğimi de düşünün” (RaiNews24, Rai.it ve Televideo, ed.), diye ekledi. Ve “Bugün CDR’den uzaklaşan meslektaşlarımdan birçok mesaj aldım. Bizim için pembe olanı yapmak istemiyorum ama yaygın bir hoşnutsuzluk yok. Ekip çok sıkı sıkıya bağlı bir şekilde çalışıyor”.

“Bu bir buçuk yıldır çok eleştirildim, çoğu zaman ideolojik gerekçelerle saldırıya uğradım. Hiç cevap vermedim. Hayatta en iyi cevabın işten gelen cevap olduğuna inanıyorum. Çocuklarıma her zaman işe yaradığını öğrettim. Örnek olsun. Rai meslektaşlarımla yaptığım şey, genellikle herkesten daha fazla çalışmak, onlar için bir rehber olmaya çalışmak. gündüzleri geceleri yapıyorum galeriden gelen spekülasyonlara ve yorumlara aldırmadan çalışmaya devam etmek niyetindeyim.Ne de olsa bunlar çoğunlukla bazı gazetelerin haber yaptığı araçsal tartışmalar, size söyleyeyim ki bu genellikle daha fazla uydurulur. bilgi korsanlarının sayısı ciddi muhabirlerden daha fazladır”, dedi Petrecca yine.