Pontida, Salvini ve Le Pen: en iyi memler

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Salvini, Pontida partisine Fransızca davetiye hazırlamak için Yapay Zekayı kullanıyor. Artık zorunlu seçim. Binlerce genç okulu, üniversiteyi, işi, çevreyi, kültürü konuşacak. Evet, elbette buna gerçekten inanıyoruz!”. Pontida’nın ‘pratone’unda dün gerçekleştirilen etkinlikle ilgili ironik yorumlar Twitter’da çok konuşuldu.

Sakallı ve Viking kasklı erkekleri gösteren (gerçekliği doğrulanmayan) gönderilerde, fotomontajda olduğu gibi memler birbirini takip ediyor Kuzey Ligi lideri ve Başbakan Giorgia Meloni deniz kenarında şu yorumda bulundu: “Pontida’daki deniz ablukası”.

Ayrıca Salvini ve Le Pen’in salamlı ve peynirli atıştırmalıklar yediği videolar da eksik olmuyor. Ve kim tartışırsa, Selvaggia Lucarelli Her şeyden önce, Birliğin sağladığı katılım rakamları “yüz bin” katılımcıdan söz ediyor, oysa gerçekte bu sayı 15 bin civarındaydı. “Birlik tarafından Pontida’daki katılıma ilişkin açıklanan rakamlar tek kelimeyle gülünç. Çimlerdeki çimleri sayan 100.000 kişi bile yoktu. Sanırım en fazla birkaç binden bahsediyorduk. Öğlen vakti geldim. Saat bir buçuk civarında Salvini konuşmaya başladığında ben de rahatlıkla altıncı sıraya oturdum. Oldukça küçük olan Pontida çayırı çeşitli bölgelerde yarı boştu” diye yazdı gazeteci Twitter’da.

Pontida, Le Pen ve Salvini salam ve peynirli atıştırmalık pic.twitter.com/B6xX4JB78T

— AGTW (@AGTW_it) 17 Eylül 2023
Siz de benim gibi Pontida Karnavalı’na davet edilmediyseniz endişelenmeyin, sadece soytarıları ve tuhaf insanları davet ettiler. #pontidakarnaval #abigcircus pic.twitter.com/r2OyjpxjAo

— Matteo – Bluetooth’u kontrol edin (@MatteoAngelini0) 18 Eylül 2023
Pontida’daki deniz ablukası pic.twitter.com/kyRUgoIMtX

— TeleGattone (@GattoneTele) 18 Eylül 2023