Pd, Schlein: “Bölünme riskleri mi? Kesinlikle hayır”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Herkesin sekreteri olmak ve diğer adaylar, başta Bonaccini olmak üzere Cuperlo ve De Micheli ile birlikte iyi çalışmak benim çıkarıma olacak” ve “bunu göstermek kişiselcilik ve iç çatışma zamanı bitti”. Yani Elly SchleinDemokrat Parti sekreteri, Fabio Fazio’nun Rai 3’teki Che tempo che fa’ya konuğu, bölünme riski hariç.

Ayrıca oku

Demokrat Parti’yi yeniden birleştirmek “kolay değil, ancak gerçekleşen katılım dalgası, işbirliği yapma ve kültürleri yeniden karıştırma mantığından çıkmanın en iyi ön koşuludur”. Bölünme riskleri? “Kesinlikle hayır. Ve bu partiyi bir arada tutmak için çalışacağız, ancak net bir yönden vazgeçmeden”.

“Pazartesi günü, zaferden sonra, üyeliği mümkün olan en kısa sürede yeniden açacağımızı duyurdum ve bu akşam Pd web sitesinde çevrimiçi üyeliği açtığımızı ve şimdiden yerel kulüplerimizle birlikte çalıştığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Önümüzdeki birkaç gün orada da yapabilir – dedi – Ön seçim halkına davet: gelin, bize yardım edin, size ihtiyacımız var, bu topluluğun bir parçası olun çünkü sizin becerilerinize, fikirlerinize, tutkunuza ihtiyacımız var”.

“Dün bir okul önünde gerçekleştirilen manga saldırısına karşı, devlet okullarını ve anayasayı savunmak için olağanüstü bir katılım ve seferberlik düzenlendi: Bu mangacı yöntemler geçmeyecek, tolere edilmeyecek” ve “Her şeyden önce, bazı somut konularda, buna daha etkili ve koordineli bir şekilde karşı çıkma ihtiyacı ve arzusu bulundu. Birlikte büyük bir savaş vermek için devlet okullarıyla ilgili şaka yapılmaz” diye altını çizdi.

Schlein, “Eylül seçimlerinin sonuçları aynı zamanda ittifak eksikliğinin ve bir cephe, sağınkiyle rekabet edebilecek bir alan inşa etme yeteneğinin olmamasının bir sonucudur” diye ekledi Schlein – ve inanıyorum ki yenilgiden sonra bile Bölgesel olanlar, farklılıklarımızda ortak mücadele zemini bulamamak sorumsuzluk olur.Birinden bahsediyorum, tüm muhalif güçlere daveti yeniliyorum, üçüncü kutup, 5S, sol ve yeşil: asgari ücret, yapalım. birlikte, parlamentoda ve ülkede “.

Renzi ve Calenda mı? “Calenda’yı, ön seçimlerdeki zaferinden sonra Conte’yi duyduğum gibi duydum” ve asgari ücretler ve halk sağlığı “üçüncü direk ve M5S ile, ayrıca sol ve yeşillerle, bu savaşı birlikte vermeliyiz”.

Ukrayna

Ukrayna’ya silah göndermek gerekli mi? “Kesinlikle evet, Parlamento’da oy kullandık ve cani bir işgale karşı Ukrayna halkını desteklemenin gerekli olduğunu düşünüyorum. Ancak her zaman eklediğim şey, barışı inşa etmeye çalışmadan sol olamaz ve bu fikirden vazgeçemeyiz. İkna olmuş bir Avrupalı federalist olarak şunu söylüyorum: AB’nin siyasi ve diplomatik açıdan güçlü bir öncülüğünü, güçlü bir diplomatik ve siyasi rolü istiyorum çünkü Putin tecrit edilmiş değil, birçok ülke hala onu destekliyorlar ve çatışmayı sona erdirmek için daha büyük baskı uygulanabilir, ancak adil bir barış olabilecek çok taraflı bir barış konferansı yapılabilir”.

göçmenler

Schlein, “Piantedosi, Crotone katliamının çok ciddi gerçekleri hakkında rapor vermek için önümüzdeki hafta Daire’ye gelmek zorunda kalacak, sorumluluklar ve komuta hattı açıklığa kavuşturulmalı”, dedi Schlein tekrar. “Biz zaten uygun forumda, mecliste denetimlerimizi yaptık. Yaşananlar çok ciddi ve derin bir yara, bakan Avrupa ve İtalya kurumlarının bu tür katliamları önlemek için ne yapması gerektiğini merak etmek yerine gidenleri suçladı. diye yanıtlamalıyız: Uluslararası koruma arayan bu insanların alternatifi nedir?Bakan, insanlık dışı şeyler söylemeden önce kendisine şunu sormalıdır: Savaşlardan kaçarak Avrupa’ya girmek için yasal ve güvenli yollarımız yok. ayrımcılık ve işkence ve ülkelerimizde uluslararası koruma arama hakkına sahiptir”.

anarşistler

“Torino’daki gösterilerde dün bile görmeye devam ettiğimiz şiddet olaylarının tamamen kabul edilmediğini ve kınandığını bir kez daha yinelemek istiyorum. Bu şiddet olaylarına müsamaha gösterilemez. demokrasi ve çoğulculuk ilkeleri ve bu konuda bir santim geri adım atmamalıyız”.