Pd, cofferati’nin dönüşü Renzyalıları sarstı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Demokrat Parti’ye tekrar katılmaya karar verdim çünkü partinin Elly Schlein’in sekreter olarak seçilmesinden sonra aldığı yönelimi paylaşıyorum. Yardım etmenin doğru olduğunu düşünüyorum: Renzizm mevsimi kesinlikle bitti.” Sergio Cofferati’nin ‘La Stampa’ya yaptığı duyuru, Renzianların Demokrat saflarının içinde ve dışında isyanını tetikler.

“Bir partiye katıldığınızda veya partiye döndüğünüzde, dem senatörü Twitter üzerinden gürlüyor Filippo Sensi – Orada bulunan, son yıllarda bu partiye hizmet etmiş ve bu parti için çalışmış insanlara, onların fikirlerine, hikayelerine saygı duymak iyi bir uygulama olacaktır. İnsanlara saygı duyarak Demokrat Partiye saygı duyarsınız.”

Reaksiyon da sürüyor Marianna Madia yine sosyal medya aracılığıyla CGIL’in eski liderine şu sözlerinden birini alıntılayarak yanıt veriyor: “‘Demokrat Parti’den biri İş Yasası’nı onaylarsa, bu çirkin yasanın reformist içeriğinin ne olduğunu açıklamalıdır’ (alıntı: Sergio Cofferati) Madia’yı hatırlıyor, ilk Renzi sekreterliğinde İşçi Partisi’nden sorumluydum. Hazırım! Ne yapmayı başardığımızı ve nereye varamadığımızı tartışmaya.”

İş Kanunu konusuna da dem’den cevap geldi Lia Quarapelle: “İşe yarayan şeyler ve uygulamada ortaya çıkan sorunlar göz önüne alındığında, reformların her zaman bir revizyona ihtiyacı vardır. Bazılarının – en son Cofferati’nin – İş Yasasına karşı gösterdiği ikonoklastik öfke, düşünmemize ve bakmamıza yardımcı olmuyor. ilerde” .

Italia Viva’nın tepkisi

İtalya’dan sağ iken, lider Matteo Renzi Enews aracılığıyla ‘Çinlilerin’ geri dönüşünün duyurulması için “reformistlere kucak dolusu selam” gönderiyor. “Dün, Lella Paita’ya karşı ön seçimleri kaybettikten sonra Liguria’da Demokrat Parti’nin kaybetmesini sağlamayı seçen Sergio Cofferati, diye yazıyor eski başbakan, Demokrat Parti’ye geri döndü ve İş Kanunu’na saldırdı. Herkese sevgiyle sarılıyorum. Reformistler Demokrat Parti’den ayrıldı. Sizinle dalga geçiyorlar.”

“Sergio Cofferati’nin Demokrat Parti’ye dönüşü – Senatör IV’ün tekrarı, Ivan Scalfarotto – partinin genetik mutasyonunun, kuruluşunun asıl nedeni olan çoğunlukçu çağrıya meydan okuyarak, azalmadan devam ettiğinin işaretidir. Scalfarotto, Demokrat Parti’ye inanan birçok kişinin bu hareketçi versiyonda ve ölümcül bir azınlıkta kalabilmesinin tek nedeninin, bunun yalnızca geçici bir aşama olduğunu düşünmeleridir. Bu, akıldan çok duygunun dikte ettiği ciddi bir değerlendirme hatasıdır.”

IV-Action senatörlerinin başkanı adına Enrico Borghi “‘Yeni PD’nin Corbynci gidişatı tamamlandı: (Liguria’da görüldüğü gibi sağın gelirini de sağlayan) sol muhafazakarlığın savunucusu Cofferati geri dönüyor. Nasıralılara yönelik ikonoklastik inkâr sporu devam ediyor. artık reformistlerin evi değil”.

CGIL liderinin alkışları

CGIL’den lider yorumu: “Sergio’nun hareketindeki tutarlılığın farkındayım. O partiden ayrılmaya karar vermişti.” Maurizio Landini – Çünkü belli ki artık orada olmanın koşullarını göremiyordu ve bugün bu düşünceler doğrultusunda yeniden bir mekan görmesi bana onun tutarlılığını doğruluyor gibi geliyor. Cofferati söylediğini ve düşündüğünü yapar. O zaman bir partiye katılma seçiminin her zaman bireysel bir seçim olduğunun altını çiziyor ancak onun katkısı önemli bir katkı olabilir.”