“Onlar reşit olmayanların cep telefonlarını almak istiyorlar, ben de bazı bakanların Twitter’ını alırdım”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Demokrat Parti artık bir ızgara haline geldi. Demokrat Parti Conte ve Beppe Grillo’nun altıncı yıldızı oldu“. Böylece Italia Viva’nın lideri Matteo Renzi, Rai Tre’deki Agorà Sitesinde Demokrat Parti sekreteri Elly Schlein tarafından desteklenen İş Yasasına karşı referandum fikrine yanıt veriyor. “Demokrat Parti şimdi 5S ve bu aslında reformcu Demokrat Parti’ye oy verenlerin bugün bize oy vereceğini gösteriyor”, diyor Renzi.

Conte ve Schlein’in sol popülizmini takip etmeyeceğiz35 Yaş Altı Siyasi Eğitim Okulu’nun düzenlendiği Terrasini’de (Palermo) ve Sicilya’da gazetecilere yaptığı konuşmada, “Her haber için kanun hükmünde kararname çıkaran Meloni ve Salvini’nin sağcı popülizmini takip etmiyoruz” diyor. altını çiziyor: “Bizim için bu topraklar çalışmakla kurtarılıyor, organize suçlarla mücadele için işe ihtiyacımız var, daha iyi maaşlı ama işe ihtiyacımız var. Ve sübvansiyon değil.”

Devlet

Kendisine çoğunluğa yakınlaşma olup olmadığını soran gazetecilere eski başbakan şöyle yanıt veriyor: “Demokrat Parti’nin geçtiğimiz ay boyunca hükümetin düzenli olarak bankalar ve M5S gibi önlemlere destek vermesini oldukça şok edici buluyorum RAI konularında hükümeti destekliyoruz. Biz bu hükümete çok sert ama çok sert bir şekilde karşı çıktık. Sözle karşı çıkanlardan daha sert ve sonra akşamları bir araya gelip RAI konusunda anlaşmalar yapıyoruz. Aradaki fark şu ki biz muhalifiz Bu hükümet ama biz bu muhalefete de son derece uzağız”.

“Conte hükümeti gelecek nesillere ödenecek bir boşluk bıraktı, Meloni’nin petrol konusundaki tercihlerine karşıyız, diyor, hükümetin göçmenlere yönelik stratejisine karşıyız, öyle ki yasadışı inişler iki katına çıktı. Bunu yapabilecek tek kişi biziz.” Üzerinde anlaşamadığımız şeyleri yüksek sesle söyledik. Sonra üzerinde anlaştığımız iki konu var ki bunlar adalet ve başbakanın doğrudan seçilmesi. Fikrimi değiştirmedim. Bütün bunlar seçim programındaydı. Üçüncü Kutup’un. Eğer Meloni pozisyonunu değiştirir ve bizim çizgimizde olursa, benim de lehte oy vereceğim açıktır.” Dolayısıyla “Biz bu hükümete karşıyız, bu muhalefete de karşıyız. hükümet ters, muhalefet ise tarafsız. Gerçek muhalefete sahip olan yalnızca biziz. Anayasal reformla kariyerlerin ayrılması konusunda hemfikiriz.”

Caivano’dan

“Caivano Kararnamesi hakkında ne düşünüyorum? Önce yasal metinlere bakalım çünkü bunlar şimdilik sadece tweet. Ben kendimi Salvini’nin tweet’leriyle değil, Resmi Gazete’nin yasal metinleriyle karşılaştırmak istiyorum. Her suç olduğunda Cezayı artırıyorlar, her haber çıktığında yeni bir dava çıkıyor. Cep telefonlarının reşit olmayanların elinden alınması gerektiğini söylüyorlar, ilginç bir soru, Twitter’ın da bazı bakanların elinden alınması gerektiğine inanıyorum“, Terrasini’de gazetecilerle buluşurken Renzi’yi gözlemliyor.

Tamamlayıcı Monza

Monza ara seçimlerine gelince, Italia Viva’nın lideri şöyle açıklıyor: “Henüz ne yapacağımıza karar vermedik, dosyayı henüz ele almadık.”