Morgan ile Maxxi’de Sgarbi: Kötü sözler üzerine tartışma

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Vittorio Sgarbi, 21 Haziran akşamı, şarkıcı-söz yazarı Morgan’ın da katıldığı bir akşam, Roma’daki Maxxi’de kullandığı dil nedeniyle kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara yanıt veriyor. ‘Dava’ bugün yine birkaç saatliğine YouTube’da yayınlanan bir videonun yayılması sayesinde patlak verdi. “Tartışmalar olduğu zaman çıkıyor… 1 Temmuz tarihini şaşırtıcı bir şekilde geç okudum: Bölüm 21 Haziran tarihli. Araçsal, gecikmiş, düzmece bir tartışmadır.Kültür Bakanlığı müsteşarı Sgarbi, YouTube’daki uzun bir videoda diyor.

Sgarbi, akşam kullanılan dil için özellikle bazı ifadeler için fırtınada sona erdi. Bölüm, bazı müze çalışanları tarafından damgalandı. “Konuk aslında bana bazı sorular soran Morgan’dı – diye açıklıyor Sgarbi -. İçeri girdikleri şakacı bir bileşenimiz var. cinsiyetçilikle sınırlanan konular ama kimse şok olmadı, kimse protesto etmedi ve herkes alkışladı“.

Sgarbi, 46 Maxxi çalışanının başkana Alessandro Giuli’ye bir mektup yazdığından şikayet ediyor, “Yemin ederim… Bunları söylüyorum ve yine söyleyeceğim ve söylemeye devam edeceğim! Gerçekte Morgan’ın bana sorduğu soruları yanıtladım Belli ki , rezalete uğrayanlar çok düşünmek zorunda kaldı… Her şeyi onaylıyorum, ‘sik’ diyemez misin, söyleyemezsin, yoksa küfür edersin!

Ve sonra, “Kaç kadınım oldu? Soruyu sormadım, hafızamla oynayarak cevap verdim. Her şey amacına uygun yapılmıştı ve o işarette, o eğlencede, Morgan’ın kışkırtmaları da vardı. Mozart’ın ‘Don Giovanni’sini sansürlüyoruz? Franco Califano’yu sansürlüyor muyuz? Lucio Battisti’yi sansürlüyor muyuz? Kaba ve cinsiyetçi? Hiçbir şey olmadı, oynadık: utanmalı mıyız? Oynadık: eğlenceliydi, tiyatroydu, oyundu ve ben her şeyi talep ediyorum. Mektupları imzalamaktan çekinmeyin: her şey sona erecek ve sonunda başladığınız hiçliğe varacaksınız “, diye bitiriyor Sgarbi.

M5S

“Sgarbi’nin Maxxi’deki pis gösterisi kesinlikle kabul edilemez. Ve ülkedeki en önemli kültürel mekanlardan birinde sahnelendiği için daha da ciddi. Bu nedenle ahlaksızlığa bir sınır koymaya karar vermiş tüm Maxxi işçilerine yakınlık. ve onları dikkate almak yerine bu üzücü olay için onlardan özür dilemesi gereken Giuli direğinin direktörüyle resmi olarak protesto etmek”. Bu, Oda ve Senato Kültür komisyonlarının M5 parlamenterleri tarafından ortak bir notla destekleniyor.

Sgarbi ise, “Kronik cinsiyetçiliği ve dördüncü sınıf dans salonu dilini kullanma eğilimiyle tanınan bir karakterin artık Kültür Müsteşarlığı görevine gelmesinin uygun olmadığına inanıyoruz. başbakan Meloni’nin müdahalesi. Ekibinizin artık gaflara, beceriksizliğe ve uygunsuz davranışlara açık bir eğilimi olduğunu anlıyoruz. Ancak bu noktada kesinlikle çok ileri gitti”, diyor M5’in parlamenterleri.

BONELLİ

“Eğer bu ‘kültür’ ise. Maxxi’de hakaretler, maçoluklar ve sözlü şiddet. Hiç kimse tarafından, hele İtalyan kurumlarını temsil edenler tarafından kabul edilemez. Sgarbi’ye yazıklar olsun ve hemen istifa edin. Başkan Meloni’nin söyleyecek bir şeyi var mı? ” Twitter’da Yeşil Avrupa eş sözcüsü ve Alleanza Verdi e Sinistra’nın yardımcısı Angelo Bonelli.

YUVARLAĞIM

“Başkanları Giuli’ye gizli bir mektup emanet eden Maxxi çalışanlarının, müsteşar Vittorio Sgarbi’nin kaba ve cinsiyetçi performansından duydukları rahatsızlığı dile getirdikleri açıklamalarını not ediyoruz”. Bu, Pd sekretaryası bilgi ve kültür yöneticisi Sandro Ruotolo’nun bir notunda belirtildi. “Şahsen konuştuğum Başkan Giuli, Maxxi’nin çalışanlarını yıldırmayacağına dair bana güvence verdi. Ancak, Müsteşar Sgarbi’nin kaba ve cinsiyetçi şakaları gerçek ve ciddi olmaya devam ediyor”.