Montaruli istifa etti, Mulè-Sallusti soru cevap

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Sevgili Müdür, sevgili Alessandro, eleştirinin aşılmaz bir sınırı vardır ve bu, her zaman yanınızda olan gerçeğin avantajına sahip olmaktır. Ya da en azından gerçekten olmuş bir gerçeğin yorumlanmasıdır.” o yazıyor Oda başkan yardımcısı ve Forza Italia temsilcisi Giorgio Mulè, ‘Libero’ direktörü Alessandro Sallusti’ye yazdığı bir mektuptadünkü gazetede “hiç yaşanmamış bir olayla ilgili” başyazısından duyduğu hoşnutsuzluğu dile getiriyor. sabahın erken saatlerinde müttefiklere karşı zamansız ve şiddetli bir gezi ile yaralandı'”.

Ayrıca oku

“Sevgili Alessandro, bu cümleyi asla söylemedim ve bana atfettiğin kelimeleri tırnak içinde bildiren bir sentez de kabul edilebilir değil.” Dün Rainews24 ile yapılan röportajda “Günlerdir tekrarladığım gibi, gerek gerçeklerin açığa çıkması, gerekse hazırlık soruşturmalarını – üstelik hazırlık soruşturmalarını – kullanmayı barbarlık olarak görmem nedeniyle görevden istifa etmem için bir neden görmediğimi söyledim. – siyasi amaçlar için”. Mevcut gazeteciler, bu fırsatı değerlendirmenin kendisi ve partisi olması gerektiği ve bu olayın yürütme için yaratacağı utancın daha fazla değerlendirilmesinin “yalnızca Montaruli ve İtalya’nın Kardeşlerine kalmış” olduğu konusunda baskı yaptı.

“Gazetenizde benim hiç söylemediğim sözlerle yaptığınız sentezi bu yüzden haksız buldum. Öğleden sonra haber ajanslarının ‘yetkili kaynaklara’ atfedilen alçak ve isimsiz basın açıklamasının içeriğini atlıyorum. Fratelli d’den “İtalya beni ilgilendiriyordu. Bundan yalnızca bu korkaklık alt kültürünün kişiliğimden ne kadar ışık yılı uzakta olduğunun ve benim yüzleşme yöntemimde asla yurttaşlık bulamayacağının altını çizmek için bahsediyorum.” Sallusti’nin yanıtı: “Sayın Muhterem, eğer bu bir aldatmaca olsaydı, İtalya’nın Kardeşleri’nin verdikleri tepkiyi göstermeyeceklerini ve tüm İtalyan gazetelerinin bunu ön sayfada belirgin bir şekilde yayınlayacağını düşünmüyorum. Ortaya çıkan aşırı sentezi kabul ediyorum. Bununla birlikte, bir ‘kesin cezadan’ etkilenen bir müttefik tarafın bir müsteşarına, diğer adıyla önyargıdan etkilenen istifa çağrısında bulunmanın özü değişmez”.