Millet İttifakı’nda “kulak çekme” krizi: CHP’li Altay’ın çıkışına Yeterli Partili Ağıralioğlu’ndan “iktidar tezindeki bir parti için pek iyi bir heves

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Millet İttifakı’nda “kulak çekme” krizi yaşanıyor. Âlâ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mümkün cumhurbaşkanlığı adaylığı konuşulurken söz ettiği, “Seçmen isteksizliğini göz arkası etmesek mi diyorum”, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz kaygısı duyuyoruz” kelamları iki parti içinde gerginliğe niye oldu.

İyi Partili Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz telaşı duyuyoruz

Karar TV’de konuşan Ağıralioğlu, “Tayyip Bey’in en epey görmek istediği aday, konuşmalarına bakınca… yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu’nu karşısında görmek istiyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum, telaşlı davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini gözardı etmesek mi diyorum” tabirlerini kullandı. Ağıralioğlu, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz tasası duyuyoruz. Klasik sağ seçmen, mescitte bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz” dedi.

TIKLAYIN – Âlâ Partili Yavuz Ağıralioğlu: Erdoğan, karşısında Kılıçdaroğlu’nu istiyor; sanki bu seçmen isteksizliğini göz arkası etmesek mi?

CHP’li Altay: Meskenin çocuğunun kulağını meskenin reisi çeker

Bunun üzerine CHP Küme Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Tv100 canlı yayınında Yavuz Ağıralioğlu’na sitem etmiş; “Kraldan epeyce kralcılık” deedi. CHP’li Altay, “Her konutun çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse konutun reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu bu biçimde olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim görüntü beğenilen bir görüntü değil” sözlerini kullandı.

TIKLAYIN – CHP Küme Başkanvekili Altay’tan Akşener’e “Ağıralioğlu” daveti: Konutun çocuğunun kulağını konutun reisi çeker

Ağıralioğlu’ndan “kulak çekme” tepkisi

Ağıralioğlu toplumsal medya hesabından CHP’li Altay’a cevap verdi. Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

“Kendileri üzere düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar tezi olan bir parti için pek güzel ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi gerçek bulmadığımız için GÜZEL Parti’deyiz! Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya çaba ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz. Telaşlarımızı ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını güzel açmalı ve denileni yanlışsız anlamalı.”

Engin Altay’ın “Erdoğan’ın karşısında Kılıçdaroğlu döke saça kazanır” çıkışına: Tehlikeli duygu!

Ağıralioğlu akabinde CHP’li Altay’ın parti ortasında yaptırdıkları anketlere ait gelen soru karşısında kullandığı, “Kemal Beyefendi daha teveccüh görüyor. Tayyip Erdoğan’ın karşısında herkes de seçim kazanır. Kemal Kılıçdaroğlu’yla döke saça kazanır. Bu kadar sıradan” kelamlarını paylaşarak, “Siyaseti milletten, alandan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli histir. Bu lisan ve üsluptur sorunumuz. Siyasette, ‘Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi khalbukik da kazanırız.’ kibri kaybettirir! İtina gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir” görüşünü söz etti.