Metadium Nedir? META Ne İşe Fayda?

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Metadium platformu, kimlik verisi süreçlerinin sağlam kayıtlarını toplamak için oluşturulan bir Blockchain protokolüdür. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Metadium nedir?” sorusuna cevap vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm hususlara değineceğiz.

Metadium nedir? META ne işe fayda?

Metadium, bireylerin kimliklerini yönetebilmek için merkezi bir otoriteye güvenme muhtaçlığını ortadan kaldırır. Dijital kimliklerin ademi merkeziyetçiliği takviyeler. Metadium Coin’in mahallî kripto para ünitesi META Coin’dir. Projenin en temel gayesi, performanslı ve ölçeklenebilen yeni jenerasyon kimlik platformunu sıradanleştirmektir.

Metadium aracılığı ile bireylerin ya da bilgi öznelerinin varlıklarını doğrulanması için merkezi bir otoriteye yahut ekosistemde bulunan rastgele bir aktöre güvenmeleri gerekmez. Metadium, özerk kimlik fikrine dayanmaktadır. Özerk kimlikler, data öznelerinin yalnızca kimliklerinin tek sorumlusu olmadığı, hatta kimliklerin birden çok yerde fonksiyon gördüğü merkezi olmayan kimliklerdir. Bu sayede özneler, kimlikleri üzerinde sınırsız özerkliğe sahiptir. Bu niçinle kripto para uzmanları tarafınca da desteklenen bir projedir.

Avantajları neler?

• Kullanıcıların kimlik doğrulaması yahut şahsi bilgi doğrulamasının yanında ayrıyeten, META, “Meta ID” hizmeti ile bir kişinin dijital kimliğinin farklı taraflarının idaresi desteklenmektedir.
  • Platformdaki Keepin, Meta ID aracılığı servis sağlayıcıları ve son kullanıcılarını birbirine bağlayan Metadium uygulamasıdır.
  • META Coin projesi, kişi kimliklerini yönetebilmek için merkezi bir otoriteye inanç gereksinimini ortadan kaldırmaktadır. tıpkı vakitte dijital kimliklerin ademi merkeziyetçiliğini takviyeler.
Dezavantajları neler?

• DeFi (merkeziyetsiz finans) bölümünde emsal projeler bulunması yüksek rekabet yaşanmasına niye olmaktadır.
  • Metadium Coin yüksek rekabet ortamında kimi vakit geri planda kalarak bedel kaybedebilmektedir.
  • META Coin yüksek volatilitesi niçiniyle riskli bir yatırım seçeneğidir.
Metadium nedir? META nasıl satın alınır?

META Coin ile süreç yapılan borsalar; Hotbit, Upbit, Bithumb, BitGlobal’dir. Coin satın almak için ise bu basamaklar izlenmektedir. Öncelikle birinci adım olarak seçtiğiniz META listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. sonrasındasında borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir başka adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Başka adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca META Coin’i seçin ve alım buyruğu oluşturun. Sağlam hesaplarınızda saklayın.