“Meloni yerine ben mi? Ukrayna’da silahları durdurun”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Giuseppe Conte, Başbakan Giorgia Meloni yerine Palazzo Chigi’de olsaydı Ukrayna’ya silah göndermeyi bırakırdı. Kasım ayında Accordi&Disaccordi yayınında M5S’nin lideri “Şu anda Palazzo Chigi’de olup daha fazla silah göndermeyelim demek gerçekçi mi? Kesinlikle evet. Evet, gerçekçi olur” diyor. “İlk andan itibaren tüm müttefiklere şunu söylemek gerçekçi olurdu: ‘Beyler, İtalya, geleneği ve diyalog kapasitesi nedeniyle tüm koalisyona yardımcı olacaktır. Biz öncü olacağız, ‘cephe ülkesi’ olacağız. Müzakerelerde dönüm noktası Başından beri, kapasitemiz ve Rusya ile de sahip olduğumuz diyalog geleneğimiz sayesinde kendimi bu müzakerenin dümenine yerleştirirdim” diye devam eden Conte, “Palazzo Chigi’de olsaydı” diye devam etti. , yeni silah gönderilmesine hayır der mi?” sorusuna “Kesinlikle” yanıtını veriyor.

Güncel sorunlar arasında göçmenler de yer alıyor. Conte, “Benim hükümetlerimde, Fransa ve Almanya’nın yeniden dağıtım konusunda işbirliği yapmadığı hiçbir zaman olmadı. Çünkü Salvini televizyonda konuşurken ve göçmenler hakkında güçlü gösteriler yaparken ben çalışıyordum” diyor.

“Başından beri, Salvini’nin sloganlarına benzemeyen bir göç politikası izleme konusunda belirli bir tutarlılık ve güvenilirlik gösterdim. Avrupa’da tutarlı olmamız gerekiyor: Polonyalıların ve Macarların yeniden dağıtıma karşı çıktıklarında iyi durumda olduklarını söyleyemezsiniz – devam ediyor – Dün İçişleri Bakanları arasında, göçmenlerin otomatik olarak yeniden dağıtılmasını öngören bir yönetmelik konusunda göç akışının yönetimi konusunda bir toplantı yapıldı. Bakanımız Piantedosi orada şaşkına döndü, çünkü başarısız oldukları Macarlar ve Polonyalılar vardı.”

“Bana, benim hükümetim döneminde içişleri komitelerine neredeyse hiç katılmayan Salvini’yi hatırlatıyor. Sonuçlar, kameralar önünde yapılan açıklamalarla değil, yapılan çalışmalardan elde edildi”, diye bitiriyor sözlerini.