Maske vakası, Irene Pivetti’nin sözleri

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Kesinlikle Camorra ile hiçbir ilgim olmadı ve özgürce bana atfedilen davranışlara da asla sahip olmadım.” Daire eski başkanı Irene Pivetti, kamu malzemesinde dolandırıcılık, zimmete para geçirme, para da dahil olmak üzere suçlar hipotezi üzerine Busto Arsizio Savcılığı tarafından soruşturulan ‘sahte’ maskelerle ilgili olarak suçla ilişkisine ilişkin basında çıkan söylentileri reddediyor aklama ve kendini aklama. Eski Kuzey Birliği üyesi AdnKronos’a, bugün bazı gazetelerde ortaya çıkan savcı Ciro Caramore’un iddianamesinde yer aldığı iddia edilen şeye atıfta bulunarak, “Bu ifadelerin nereden geldiğine dair hiçbir fikrim yok. Tamamen karalama ve iftiradır” diyor Camorra klanlarına yakın insanlarla temaslarından bahsedileceği yer.

“Ben her zaman doğrulukla, yasalara saygıyla ve hatta bundan önce de insanlara saygıyla hareket ettim” diye temin ediyor. Herhangi bir gerçek kanıtı olmayan bu çamur, nefretle kör olmuş, yüksek kurumsal değerleri onurlandırmayan bir suçlayıcıyı gösteriyor. Sahip olduğu ofis”. Pivetti, “Ancak, sağduyunun hâlâ galip gelebileceğine ve tüm bu hikayeyi hak ettiği anda sonlandırabileceğine inanıyorum”, diye bitiriyor.