Marine Le Pen Pontida’daki Lig partisinde

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Kesinlikle farklı bir Pontida olacak. Rassemblement National’ın lideri Marine Le Pen’den uluslararası politikadaki diğer isimlere kadar, Bergamo çimlerinde duyulabilecek dil ve lehçe değişiklikleri. Gelecek 17 Eylül Pazar günü yapılacak Kuzey Ligi toplantısı için Matteo Salvini kartları karıştırıyor: artık yeni ve eski Po Vadisi sakinleri arasında bir aile partisi değil (bu yıl da heyecan verici bir şekilde turnuvada yer almayan Umberto Bossi’nin katılımı bekleniyor.) 2022 baskısı), daha ziyade bir sonraki Avrupa oylaması göz önüne alındığında safları sıkılaştıran bir olay. Başbakan yardımcısının Il Giornale ile yaptığı röportajda belirttiği gibi Salvini, Kuzey Ligi partisinin davetlerini, “özel konuk” olacak Fransız liderden başlayarak uzatıyor.

“Paris’ten uçakla direkt gelecek olan Marine Le Pen de benimle sahnede olacak” diyor. “Burada – işte Pontida’nın ‘programı’ – size elektrikli arabayı ve serayı dayatan, masada nasıl ve ne yiyeceğiniz ama tek parmağınızı bile kıpırdatmayan Avrupa’yı sola mı bırakacağımıza karar vermeliyiz. Sınırlarımızı savunmak için Avrupa’yı sosyalistlere ve Macron’a mı bırakmak istiyoruz?” Meloni’ye seslenen Salvini, “Avrupa sağı üç büyük aileye bölünmüş durumda, ancak İtalyan merkez sağı da üç veya dört oluşumu bir araya getiriyor. Farklılıklarımız var ama birbirimize saygı duyuyoruz ve bazı büyük ortak hedeflere ulaşmak için mücadele ediyoruz” diyor. Tajani. İtalya’yı yöneten koalisyon Avrupa’da üç ayrı grupta yer alıyor: İtalya’nın Kardeşleri Muhafazakarlara ve reformistlere liderlik ediyor, Birlik Kimlik ve Demokraside kendine yer buluyor, Forza Italia her zaman Avrupa Halk Partisi’nde yer alıyor. Fransız kadından defalarca uzaklaşan Forza Italia’yı hedef alıyor gibi görünen bir uyarıyla, “Le Pen’le sık sık konuşuyorum, birçok noktada ortak vizyonumuz var, onun bize katma değer katabileceğine inanıyorum” diyor.

Le Pen’in katılımını açıklayan bir video Birliğin sosyal kanallarında dolaşıyor: “Sevgili İtalyan dostlar, 17 Eylül’de büyük dostum Matteo Salvini’nin daveti üzerine Pontida’da yanınızda olacağımdan büyük mutluluk duyuyorum – diyor gülümseyerek -. Doğal olarak geleceği, halklarımızın, uluslarımızın özgürlüğü için, demokrasisi için birlikte mücadele etmenin mutluluğunu yaşatacağız”. Lig’den Pontida’ya gelmeye hazır 200 otobüsün hazır olduğu bilgisi verildi. Ayrıca güney İtalya’dan geliyorsunuz. Calabria’dan milletvekili Domenico Furgiuele, Alberto da Giussano’nun sembolünün yanında Boğaz Köprüsü’ne evet yazan birçok tişörtle adamlarına liderlik edecek.

Sicilya’daki Taormina’dan, İyonya Denizi kıyısındaki şehrin belediye başkanı dışarıdan Cateno De Luca kendisini davet ediyor: “Ben de gelmeye, farklılaşmış özerkliğin ne anlama geldiğini gerçekten açıklamaya hazırım, bakalım Salvini veya Calderoli bunu istiyor mu? Bu konuyla ilgili benimle ilgilenin yoksa kaçarlar mı’ uyarısı ‘Güney Kuzeyi Çağırıyor’ liderinden geliyor. De Luca’nın 15 Eylül Cuma günü Monza’da Monza ve Brianza senato koleji ara seçimleri için seçim kampanyasını başlatması bekleniyor.