“Kızım Michelle gibi öldürüldü, reşit olmayan katiller gereken cezayı ödüyor”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Çocuğunuzu kaybetmek sokakta kendinizden bir parça kaybetmek gibi. Michelle’in öldürülmesiyle karımı defnederken kızımın yaşadıklarını yeniden yaşadım. O da küçüktü, bir arkadaşı tarafından beş bıçak darbesiyle öldürüldü. nedense evde bildiğimiz yaşı hiçbir zaman netlik kazanmadı.Çitlerin arasında terk edilmiş ve ancak 28 Haziran’da, 17 yaşındaki çocuğun cesedinin bulunduğu aynı gün, bir ifade sayesinde bulundu. Katili yolunu kapatacak bir kapı bulmasaydı, o da kendini ekilmemiş bir tarlada bulacaktı. Adnkronos’a konuşan, Bologna eyaletine bağlı Monteveglio’da 27 Haziran 2021 sabahı önce bıçaklanan sonra yüzüne tekmelenen Chiara’nın babası Vincenzo Gualzetti.

Kederden ölen karısı Giusy ile de daha dün son kez vedalaşan adam, Michelle Maria Causo’nun anne babasına seslendi: “Durun, fırtınalı bir denizde yüzeceksiniz. Zamanla bu davada hiç de centilmen değil, biraz şaka gibi, kabul edilemez bir duruşmaya katılmak zorunda kalacaksınız, reşit olmayan katillerin adil bir şekilde cezalandırılmasını sağlamayan saçma sapan yasalara kafanızı çarpacaksınız. acıyı içlerinde tut, bırakın dışarı çıksınlar, ağlasınlar ve çığlık atsınlar, çünkü karım asla yapmadı, sonunda onu mahveden çaresizliği somatize etti ve sonra, bir şeyleri değiştirmeye çalışacak kadar güçlü hissettiklerinde, başka bir kızının ölümüne neden olacak boşuna değil, bana katılın da bu piçler yaptıklarının bedelini ödesin”.

Bugün olduğu gibi, Torevecchia’daki Santa Maria della Presentation cemaatinin çıkışında Gianluca, iki yıl önce Vincenzo yaptı: “Bugün gözlerini kızının tabutundan ayırmayan Michelle’in babasının acısını biliyorum. Ne olduğunu biliyorum. Tabutun kapandığı, cenaze arabasına bindiği ve belki de daha önce hiç olmadığı kadar şimdi gittiğini, geri dönmediğini anladığı o an gibi geliyor.Adalet -diyor- geri vermiyor oğul öldürülmüş ama rahatlatıyor, yardımcı oluyor.manası olmayan bir ölüme değer veriyor.ve bunun yerine katil yakalandığında bir nevi sükûnete sahip olsanız bile, o zaman kendinizi yargılanmanın olduğu absürd kanunlarla karşı karşıya buluyorsunuz. sadece reşit olmayan katilin koruması oluyor bu çocuklara çok fazla koruma var ama 14 yaşında ehliyet alıp yolda araba kullanabiliyorsan yaptıklarının hesabını verecek yaştasın 18 gibi olgun ve sorumlu yaşında” . (Silvia Mancinelli tarafından)