Kılıçdaroğlu: Bedeli ne olursa olsun o 418 milyar doları alıp bu ülkenin kasasına koyacağız

taklaci09

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de İlker Karagöz ile Çalar Saat programında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Her şey burada yok bu bir ortak mutabakat metni, altı önderin evet biz bunu yapacağız dediği bir metin. Burada neyi öngörüyoruz? Türkiye’nin teknoloji ihtilalini yakalamasını, üniversitelerin özerkliğini, adaleti, hukuku öngörüyoruz. Türkiye’de bir kere daha yolsuzluk olmasın diye bizim parlamentoda yeni bir yasal düzenleme yapmayı öngörüyoruz. Ele aldığımızda meseli yolsuzluklar konusunda gelir dağılımı istihdam yaratma konusunda üreticilerin üretmesi konusunda hassasız. Yani birden çok mevzumuz var. Eksiğimiz olabilir olağan olarak. Onları da hürmetle karşılarız. Hayat söylemiş olduğiniz durağan değildir her değişim yeni krizler yaratabilir. Kıymetli olan bir ortaya gelip meseleleri çözelim demek. Devleti bir bireye teslime derseniz bunu bir kişi yapamaz. Cumhur İttifakı’nın bu biçimde bir çalışması var mı? Bir masa etrafında Türkiye’nin problemlerini tartıştılar mı? Tam bilakis Millet İttifakı’nı nasıl dağıtırız diye. Biz ne yaptık. çok sakin bir ortaya geldik bir program yaptık.

“(Bu metin talimatla dışarıdan yazdırılan bir metin mi?) Tek sözü değil. Hangisi dışarıdan alındı. Çiftçiye ektiği eserin karşılığını vermek dışarıdan talimat almak demek mi!

“Damat (Selçuk Bayraktar) İkitelli’de fabrika açtığında birinci ben gittim, babasıyla görüştüm. niye bu yatırımları yok etmek isteyeyim? Niçin yok edeyim savunma sanayiini! Tank-palet fabrikasını kime verdiler. O fabrikayı ulu Türk ordusuna verilmesini savunan kim? Ya Allah aşkına bunların tarım bakanı Fransa’ya gidip Fransa tarımına yaptığı katkılar niçiniyle ödül alan bu değil mi?

“Sayıtay’ın raporlarını alıp bakacağız, 418 milyar dolar paranın nerelere iç edildiğini o raporlarda görmek istiyoruz. Bedeli ne olursa olsun 418 milyar doları alıp bu ülkenin kasasına koyacağız.

Ayrıntılar gelecek…