Kalp krizinden ölen Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kamil Erkut Güre’nin oğlu konuştu: Benden daha sağlıklıydı, hiç bir sorunu yoktu

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet gazetesi muharriri Barış Pehlivan, kalp krizinden hayatını kaybeden Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kamil Erkut Güre‘nin oğlu Oğulcan Enes Güre‘nin “Asıl canını sıkan şey; yıllarce FETÖ, PKK ve öteki örgütlerle uğraşan, onlarla uğraş eden babama, bir gün gelip ‘sen FETÖ’cüsün’ imasında bulunup soruşturma açmalarıydı. Bu ona hayli dokundu, bunu kaldıramadı işte. Telefonla arayıp ‘başsavcım merak etmeyin, biz sizi biliyoruz’ diyen insanların, daha sonra gidip soruşturma müsaadesini veren karara imza atmalarını kaldıramadı” kelamlarını köşesine taşıdı.

Babasının “iki yüzlü yargı topluluğunun” ihanetini kaldıramadığını belirten Oğulcan Enes Güre, “Babam her hafta benimle maça gelirdi, her hafta maç yapardık, sıhhat olarak benden daha dinç olduğunu herkes bilirdi. Ne kalp külfeti ne de tansiyonu vardı, hiç bir sorunu yoktu. Sistemli olarak check-up’a girerdi. Bu haksızlıklara karşın kimsenin gerisinden konuşmadı, kimseye oyun oynamadı. Yalnızca ‘devletin takdiri’ dedi, daima sustu ve artık ebediyen konuşamayacak. Lakin ben onun bana bıraktığı bu sancağı daha ileriye taşıyarak, babamın bana olan emanetine sahip çıkacağım” sözlerini kullandı.

Yazının tamamı