Jobs kanunu, Schlein CGIL'in kaldırılması için referandum imzalayacak: “Başka türlü yapamazdım”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Elly Schlein, CGIL tarafından teşvik edilen İş Yasasının kaldırılmasına yönelik referandumu imzalayacak. Bunu bizzat Demokrat Parti sekreteri Forli'de konuşurken duyurdu. “Son günlerde birçok demokratik partinin imzalayacağını, diğerlerinin ise meşru olarak imzalayacağını zaten söylemiştim. Kendimi imzalayacaklar arasına koydum, önergenin bir niteleyici noktası olduğu için aksini yapamazdım. Geçen yıl ön seçimleri kazandım ve 2015'te CGIL ile birlikte sokaktaydım ve bu, 18. madde için imzaladığım ikinci referandumdur” dedi.

Tepkiler

“Fikrimin arkasındayım: Özellikle şimdi imza atıp bunu yapmak bir hataydı. Ayrıca, bazı şeylerin halihazırda değiştirildiği ve Naspi ve aktif işgücü politikaları gibi diğerlerinin önemini koruduğu göz önüne alındığında, İş Yasası'nın yürürlükten kaldırılmasının bugün ne anlama geldiğini de anlamak isterim. Belki de çalışma dünyasının bugün neye ihtiyacı olduğunu tartışmak daha iyi olurdu” diyor Demokrat Parti senatörü Simona MalpezziAdnkronos'la röportaj yapıldı.

İçin Carlo CalendaEylem lideri, “Schlein'in Landini'nin ideolojik ve politik mücadelelerine kayıtsız kalması çok ciddi bir hatadır. Bunun yerine solun radarından kaybolmuş gibi görünen Stellantis meselesine keskin bir müdahale bekliyoruz. Landini'nin”.

“Elly Schlein, İş Yasasına karşı referandumu imzaladı. Demokrat Parti sekreteri, Demokrat Parti tarafından istenen ve oylanan bir yasanın kaldırılması için imza attı. Sonunda netlik oluştu. Onlar sübvansiyondan yana, biz işten yanayız. Reformcu arkadaşlar: Peki siz hâlâ Demokrat Parti'de nasıl kalıyorsunuz?” Matteo Renzi X'te.

“Elly Schlein Demokrat Parti'nin sekreteri, seyirci değil. Eğer CGIL İş Kanunu'na karşı referandumları imzalarsa, o partinin reformist tarihine son vermiş olur ve onu onaylayan zıt işaretlerden bir tanesini daha başlatır. M5S'ye ve bu ülkedeki işçi politikalarının refahçı fikrine”, diye yazıyor Davut Firavun, Italia Viva'nın Odadaki grup lideri. “Elly tutarlı biri, Demokrat Parti'de sessiz kalıp kendilerine reformist diyenler ikiyüzlüdür” diye bitiriyor.