“İtalyanlar Tajani’ye hesap verecek”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
İtalyan seçmen Tajani’ye hesap verecek. Açıkçası, İtalyan hükümetinin bununla hiçbir ilgisi yok ve tartışılmıyor. Umarım bu hükümet sadece beş yıl değil, beş artı beş yıl sürer, eğer İtalyanlar yaptığımız şeyi takdir ederse. Avrupa siyasetinin bununla hiçbir ilgisi yok. Bazı gazeteler bundan hoşlanır, Schlein ve Conte bundan hoşlanır. İtalyan hükümeti net fikirlerle istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Ligi kimin seçeceğine İtalyanlar karar verecek, Oylamanın sonucu ne olursa olsun, seracılık ve elektrikli araba sosyalistleriyle Avrupa hükümetinde değiliz.”. Başbakan Yardımcısı ve Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Matteo Salvini, yaklaşan Avrupa seçimleri hakkında Radio Anch’io’nun Radio1 kanalına verdiği röportajda bunun altını çizdi.

Ayrıca oku

Marine Le Pen ile yaptığı video konferansla ilgili olarak Salvini, “Fransa’da yıllardır devam eden bir dostluk ve ilk parti. İş, balıkçılık ve tarım hakkında konuştuk. İnsanın ne yediğini düşünürsek, bazı Avrupa’nın seçimler İtalyan balıkçıların ve çiftçilerin çalışmalarını tamamen saçma ve mantıksız direktifler ve düzenlemelerle riske atıyor. Avrupa’nın ailelere, refaha ve tam istihdama sahip çıkmasını istiyorum”.

Kuzey Ligi liderine göre, “siyasi tartışma gazeteleri büyülüyor. Normal bir yansıma yaptım. İtalya’da merkez sağ bir hükümet var ve İtalyanlar onu seçti ve sekiz aydır çalışıyor. İtalyanlar bunu takdir ediyor, sekiz ay içinde dört bölgesel seçim yapıldığını ve dört seçimde de merkez sağın mükemmel bir sonuçla silip süpürdüğünü düşünürsek, müttefiklerden aynı birleşik merkez sağ formülünü Avrupa’da da yapmamıza izin vermelerini istedim. Bana özellikle zekice veya devrim niteliğinde bir teklifte bulunmuş gibi görünmüyorum, çünkü İtalyanlar gelecek yıl Avrupa’ya oy verecekler”.

“İtalyan standartlarının yarısı – dedi Kuzey Ligi lideri – Brüksel’den, seradan, herkes için elektrikli arabadan, sentetik laboratuvar gıdalarından geliyor. Onlar, Avrupa karşıtı ve kalkınma karşıtı bir Avrupa politikasının kızlarıdır. Ve bu nedenle, Avrupa hükümetinde sosyalistler olduğu için, Avrupa’ya da merkez sağ bir hükümet getirmenin büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum”.