Instagram Hesabını Kalıcı ve Süreksiz Olarak Kapatma

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Instagram dünyanın en tanınan toplumsal medya platformu. Artık Instagram hesabı olmayan bireylerin sayısı pek az. Zira günümüzde hayat orada devam ediyor ve beşerler bu akışı kaçırmamak için bir hesap açma gereği duyuyor. Lakin kimi kullanıcılar da artık bu platformdan sıkıldılar. Sıkılan kullanıcılar Instagram hesabını kalıcı ya da süreksiz olarak kapatmak istiyor.

Instagram hesap silme yani kalıcı hesap kapatma süreci de devre dışı bırakma yani süreksiz hesap kapatma süreci de platformun masaüstü versiyonundan basitçe gerçekleştirilebiliyor. Değerli olan sizin neye karar verdiğiniz. Zira süreksiz hesap kapatma her an geri alınabilirken kalıcı hesap kapatma sürecinin mühlet sonu vardır. Instagram kalıcı hesap kapatma ve süreksiz hesap kapatma süreçleri nasıl yapılır gelin daha yakından bakalım.

Instagram süreksiz hesap kapatma nasıl yapılır?

• Adım #1: Buradan Instagram internet sitesini açın.
  • Adım #2: Hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Profil sayfanızı açın.
  • Adım #4: Profili Düzenle butonuna tıklayın.
  • Adım #5: Hesabımı Süreksiz Olarak Kapat yazısına tıklayın.
  • Adım #6: Hesap kapatma sebebinizi seçin.
  • Adım #7: Instagram şifrenizi girin.
  • Adım #8: Hesabı Süreksiz Olarak Kapat butonuna tıklayın.
  • Adım #9: Süreç tamam.
  • Adım #10: Instagram hesabınız süreksiz olarak kapatıldı.
  • Adım #11: Hesabınızı bir daha faal hale getirmek için giriş yapmanız kâfi.
Instagram süreksiz hesap kapatma yani devre dışı bırakma süreci için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Bu süreç taşınabilir uygulama üzerinden yapılamıyor. Taşınabilir ya da masaüstü internet tarayıcınız üzerinden Instagram internet sitesini açmalı ve adımları o biçimde uygulamalısınız.

Hesabınızı niye kapattığınız epeyce da kıymetli değil. Instagram sırf hizmetini düzgünleştirmek için bir geri dönüş alıyor. Şifrenizi tekrar istemesinin sebebi ise güvenlik. Hesabınızı süreksiz olarak kapattığınız vakit arşiviniz, paylaşımlarınız ya da iletileriniz silinmez. Fakat siz güya hesabı büsbütün silmişsiniz üzere ortadan kaybolur. Instagram hesabınıza giriş yaptığınız vakit hesabınız bir daha etkin hale gelir.

Instagram hesap silme, kalıcı hesap kapatma nasıl yapılır?

• Adım #1: Buradan Instagram hesap silme sayfasını açın.
  • Adım #2: Instagram hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Hesap silme sebebinizi seçin.
  • Adım #4: Instagram şifrenizi girin.
  • Adım #5: Sil butonuna tıklayın.
  • Adım #6: Süreç tamam.
  • Adım #7: Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için talimat verdiniz.
  • Adım #8: Hesap silinmeden geri almak için 30 gün ortasında hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
Instagram hesap silme yani kalıcı hesap kapatma süreci için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Süreksiz hesap kapatma üzere hesap silme süreci için de taşınabilir ya da masaüstü internet tarayıcınız üzerinden Instagram internet sitesini açmalı ve adımları o biçimde uygulamalısınız.

Instagram hesap silme süreci bir müddetdir talimat olarak çalışıyor. Yani kullanıcı sil diyor, Instagram 30 gün bekledikten daha sonra siliyor. Twitter’da uzun vakittir olan bu özellik, elbet fevri alınan kararlardan pişmanlık duyulmaması için sunuldu. Şayet 30 gün ortasında Instagram hesabınıza giriş yapmazsanız süreç gerçekleşir.

Instagram hesabınız kalıcı olarak silindiği vakit her şey silinir. Arşiviniz, paylaşımlarınız, iletileriniz, yorumlarınız ve beğenileriniz büsbütün ortadan kalkar. Fakat Instagram’dan alınarak üçüncü taraf sitelerde paylaşılan ayrıntılarınız hala olabilir. Ufak bir Google araması ile bu durumu öğrenebilirsiniz.

Instagram hesabımı sileyim mi, devre dışı mı bırakayım?

Bu durum büsbütün kullanıcı tercihine bağlıdır. Şayet sırf sıkıldıysanız ve bir süre orta vermek istiyorsanız Instagram hesabınızı süreksiz olarak kapatmak yani devre dışı bırakmak en hakikat tercih olacaktır. Biraz başınızı dinledikten daha sonra istediğiniz vakit kolay kolay açabiliyor olmanız daha itimat veren bir seçenek.

Instagram hesabınızı uzun müddettir kullanıyorsanız hesap silme süreci bir nevi tüm anılarınızı ortadan kaldıracaktır. Hesabınızı niye silmek istediğinizden emin olun. Paylaşımlarınız ya da takipçilerinizle ilgili bir sorun yaşıyorsanız bu durumu Instagram’a bildirerek yardım alabilirsiniz.

Instagram hesap silme yani kalıcı olarak kapatma süreci 30 gün ortasında giriş yapılmazsa geri alınamaz bir süreçtir. Bu niçinle Instagram bile evvel hesabınızı süreksiz olarak kapatmanızı öneriyor. Baktınız işler yolunda, Instagram yokken daha keyifli bir insan oldunuz; bu biçimde gönül rahatlığıyla hesabınızı silebilirsiniz.

Instagram hesap silme ve devre dışı bırakma yani süreksiz ve kalıcı hesap kapatma süreçleri nasıl yapılır sorularını yanıtlayarak mevzu hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Adımları uygularken sıra dışı bir meseleyle karşılaşıyorsanız Instagram ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.