“İnişlerle başa çıkmak için olağanüstü önlemler”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
”Hükümet çıkarmalarla başa çıkmak için derhal olağanüstü önlemler almayı planlıyor”Kıyılarımızdaki göçmenlerin. Başbakan Giorgia Meloni bunu sosyal medyada yayınlanan bir videoyla duyurdu.

Ayrıca okuyun

Adnkronos’a göre, bu sabah, Confindustria genel kurulu öncesinde Palazzo Chigi’de, Meloni’nin talep ettiği, aralarında bakanlar Guido Crosetto ve Matteo Piantedosi’nin yanı sıra Dışişleri Bakanlığı müsteşarı da dahil olmak üzere göçmen dosyasında yer alan tüm önemli hükümet temsilcileriyle bir toplantı yapıldı. Başkan Alfredo Mantovano. Başbakan’ın akşam saatlerinde gelen videosunda açıklanan sıkılaştırma kararının burada alındığı yetkili kaynaklar tarafından bildiriliyor.

”Şunu duyuruyorum AB Komisyonu Başkanı von der Leyen’e, benimle Lampedusa’ya gelmesini istemek için bir mektup yazdım. Meloni, karşılaştığımız durumun ciddiyetinin kişisel olarak farkına varmak ve üzerinde anlaşılan kaynakları aktararak Tunus ile anlaşmanın hayata geçirilmesini derhal hızlandırmak gerektiğini söylüyor Meloni, Başkan von der Leyen her zaman işbirlikçi olmuştur ve bu sefer de öyle olacağından hiç şüphem yok fazla… ”.

Başbakan ayrıca, “Avrupa Konseyi Başkanı Michel’e, göç konusunu Ekim ayında Avrupa Konseyi gündemine almasını isteyen bir mektup yazdığını” duyurdu. Bu vesileyle niyetim şunu yinelemek: Kalkışları engellemek için derhal bir AB misyonunun başlatılması gerekiyor teknelerin”. İtalya kıyılarına yasadışı göçmen akışını ve çıkarmaları durdurmak için bir ”Gerekirse deniz kuvvetleri de dahil olmak üzere Avrupa misyonuKuzey Afrika yetkilileriyle anlaşarak teknelerin kalkışını durdurduk” dedi.

“İtalya’nın bu yılın başından bu yana yaşadığı göç baskısı sürdürülemez Bunun, Afrika ülkelerinin hâlihazırda sahip olduğu sorunlarla, özellikle Sahel bölgesinde artan istikrarsızlık durumunu birleştiren çok zorlu bir uluslararası durumun sonucu olduğunun altını çiziyor. Darbeler, doğal afetler, buğday savaşları, cihatçılık arasında, on milyonlarca insanın Avrupa’da daha iyi bir gelecek aramak için ülkelerini terk etmek istemesine yol açabilecek çok zor bir tablo. Ancak İtalya ve Avrupa’nın bu muazzam insan kitlesini barındıramayacağı açıktır”.

Cdm cinsinden ölçümler

Meloni şöyle açıklıyor: “Pazartesi günü Bakanlar Kurulu’nda, ülkeye yasa dışı yollardan girenlerin ülkelerine geri gönderilmesi için gözaltı merkezlerindeki gözaltı süresinde değişiklik yapacağız. Bu sınır, Avrupa mevzuatının izin verdiği maksimum sınır olan 18 aya kadar artırılacak. ” ve ”bugün azami süre 12 ay olan ve değiştirilmeyecek olan sığınmacıları” ilgilendirmeyecektir (VİDEO).

“Halihazırda ülkesine geri gönderme merkezlerini güçlendirmek için çalışıyoruz, böylece yasa dışı yollardan giren herkesin olası sığınma talebinin tanımlanması ve düzensiz olması durumunda fiilen sınır dışı edilmesi için gereken tüm süre boyunca etkili bir şekilde gözaltında tutulacağını açıklıyor. Çünkü diğer hükümetler bize skandal yaratacak kadar küçük geri gönderme merkezleri verdi. Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu’nda, Savunma Bakanlığı’na, göçmenlere yönelik yapıların yasadışı göçmenleri alıkoymaya yetecek kadar hızlı bir şekilde oluşturulması yönünde bir yetki verilecek. nüfus yoğunluğunun çok düşük olduğu, çevrelenmesi ve gözetlenmesi kolay yerlerde bu yapıları oluşturmak.” İtalyan hükümetinin alacağı tedbirlerden bahsederken Başbakan, ”İtalya artık bekleyemez…” diye altını çiziyor.

Meloni, “İtalya’ya yasa dışı yollardan girmek isteyenlere açık bir mesaj vermek istiyorum, insan kaçakçılarına güvenmeye değmez çünkü sizden çok para istiyorlar, sizi çoğu zaman uygun donanıma sahip olmayan teknelere bindiriyorlar” diyor. bu yolculukları yapın. Her durumda, İtalya’ya yasa dışı yollardan girerseniz gözaltına alınacak ve ülkenize geri gönderileceksiniz.: Durumumuz farklı bir şey yapmamıza izin vermiyor.”

”İtalyanlara fikrimizi değiştirmediğimizi söylemek istiyorum -tekrar söylüyor-Zaman alacak, çok çalışma, sabır, kararlılık gerekecek ama biz fikrimizi değiştirmedik. Sizinle imzaladığımız taahhüdü sürdürmek için her gün çalışıyoruz ve yasallığın yeniden tesis edilmesi ve yasadışı göçle mücadele de dahil olmak üzere her alanda çalışıyoruz”.

Göçmenlerle ilgili olarak Meloni, “Kişisel olarak İtalyan hükümetinin stratejisinin sorunu yapısal açıdan çözmeye yönelik en ciddi strateji olduğuna hâlâ inanıyorum, ancak bu zaman gerektirir, özellikle de bu iş ideolojik çıkarlar tarafından engelleniyorsa” diyor.

Başbakan, ”Tunus, kaçınılmaz olarak bize de yansıyan ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya” diye vurguluyor ve İtalyan hükümeti, düzensiz akışlarla mücadele etmek amacıyla bu ülke ile AB Komisyonu’nu bir işbirliği anlaşmasına dahil ederken, ”maalesef İtalya Avrupa’nın bir kısmı bu yönde çalışırken, Avrupa’nın bir kısmı ters yönde ilerliyordu… Bazı siyasi güçlerin ve nüfuz sahibi gerçeklerin, Tunus’un güvenli bir liman olamayacağını ve dolayısıyla bu nedenle her gün ısrarla devam etme çabalarından bahsediyorum. Düzensiz göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmesinin veya ayrılmalarının engellenmesinin mümkün olmadığı durumlar. Buna bir de AB Komisyonu’nun imzaladığı anlaşmaya rağmen mutabakata varılan 250 milyonun Tunus’a aktarılmaması da eklendi”.