iddianame durumunda ne olur

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Kırmızı çizgi hala iddianame olmaya devam ediyor ve çoğu kişi bunu artık çok yakında görüyor. Her ne kadar beklense de Meloni hükümetinin üzerine yeni bir iddianın düştüğü gün, önde gelen kaynaklar Adnkronos'a şimdilik şunu doğruluyor: Santanchè 'meselesi' beklemedeTurizm Bakanı ve yoldaşı Dimitri Kunz hakkında, Kovid salgını sırasında işten çıkarma fonunun yönetiminde INPS'ye yönelik ağır dolandırıcılık iddialarına ilişkin soruşturmada iddianame talebine rağmen. Milano Savcılığı'ndan haber geldikten kısa bir süre sonra, dem sekreterliği Elly Schlein başbakandan iş kadınından geri adım atmasını talep ederken, M5S lideri Giuseppe Conte, Vittorio Sgarbi'nin Avrupa seçimlerindeki son adaylığını hatırlatarak kaşlarını çattı. : “Listelerin artık kapalı olması çok yazık.”

Başbakan Yardımcısı Antonio Tajani hükümet için bir bariyer koymayı düşünüyor: ''Muhalefet sizden her iki dakikada bir istifa etmenizi istiyor – Paolo Del Debbio'nun Silvio Berlusconi hakkındaki kitabının kamerasındaki sunumun aralarında söylüyor.'' Bir talep var ve karar verildiğinde bunun hakkında konuşacağız.” Kendisi güvence veriyor: “Dava, hükümet açısından herhangi bir utanç yaratmıyor, bu kişisel bir hassasiyet meselesi, karar vermek Bakan Santanchè'ye kalmış olacak.” . Ben garantörüm, herkesin yanındayım ve Decaro olayı yaşandığında da oradaydım. Asla gidip insanlara saldırmam. Bugün vatandaşların kişisel tartışma ve sömürü değil, çözüm istediğine inanıyorum''.

Her şey Avrupa Şampiyonası sonrasına ertelendi

Ancak muhalefetin saldırıları, durumu beklemede bırakmaya kararlı olan Başbakanı pek etkilemiş görünmüyor. En azından şimdilik Gup'un atanmasını ve duruşmanın yapılmasını bekliyorum. Bundan sonra kum kum saatinin içine akmaya başlayacak. Soruşturmadan sorumlu savcılardan üçüncüsü olan bir yargıç, yargılama için koşulların mevcut olduğuna inanırsa, o zaman başbakan Santanchè ile birlikte ne yapılması gerektiğini değerlendirecek ve aynı zamanda geri adım atılması hipotezini de masaya koyacak.

Fdi geçici ve ardıl hipotezi

Eldeki takvimle birlikte kararın yine de Avrupa seçimlerinden sonra gelmesi gerekiyor – ön duruşma yaz aylarında yapılacak – ancak bu karar, 13-15 Kasım tarihleri arasında Toskana'da düzenlenecek olan G7 turizmine gölge düşürüyor ve soru işaretleri yaratıyor. Meloni şimdilik Santanchè'den kenara çekilmesini istemeyecekancak soruşturma hakimi duruşma talebinde bulunursa başbakan bunu yapmaya zorlanabilir. Bu rolü geçici olarak üstlenerek (şu anda en çok desteklenen hipotez budur) ve ardından Fdi'de temel bir varlık olarak kabul edilen rolü Via della Scrofa partisinin bir başka önemli temsilcisine emanet ederek. Söz konusu isimler arasında Fratelli d'Italia turizm planının 'yönetmeni' olan milletvekili Gianluca Caramanna kesinlikle öne çıkıyor.

Ayrıca okuyun