Hükümetten Gazze'ye, Elly Schlein'in 'Onda'da'ya söyledikleri

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Merkez sağda “birçok sorun var”, İtalya Kardeşler'in Cagliari belediye başkanını Giorgia Meloni'yi seçme hakkıyla aday gösterdiği gerçeğine bakın, “Birlik ile yaşanan krize bakın. Sağın da birçok bölümü var, kesinlikle bizden daha iyi saklanıyorlar ama toz halının altında uzun süre kalmıyor ve bir anda çıkıyor.” Demokrat Parti Sekreteri Elly SchleinLa 7'de 'In wave'in konuğu. “Partimizde tartışmanın olması olumlu, diğerleri tartışmanın olmadığı kişisel partiler, karar veren bir lider var” diye açıklıyor bir numaralı demo.

“Biz ilk muhalefet gücüyüz, bu sorumluluğu hissediyoruz, kendimize yetemediğimizi biliyoruz.ama asgari ücret konusunda muhalefeti birleştirmeyi başardık” diyerek bir kez daha şöyle cevap verdi: “Rakibimiz iktidardaki hükümet” Conte ile olası bir rekabet sorulduğunda.

“Karşıtlıklar arasındaki birlik temasına atıfta bulunarak şunu da ekliyor: “Başka bir şey daha biliyoruz: Bu sağcı partilere alternatif, demokratik toplum ve Demokrat Parti olmadan inşa edilemezyani kısacası, orantılı temsille oy verdiğimiz Avrupa seçimlerine doğru ilerlediğimizi anlıyoruz, dolayısıyla her siyasi güç de diğerlerine göre kendi farklılıklarını ortaya koyma eğilimindedir, ancak unutmayalım ki bölgesel idari yönetimlerimiz var. Bu hakkın yükselişini yavaşlatmanın ve bu hakkın yenilebilir olduğunu açıkça ortaya koymanın önemli olduğu zorluklar ve ben buna ikna oldum; bunu tam olarak aynı çabayı gösterdiğimiz Foggia'da gördük ve yenilmez. sanki siyasi tartışmada aramızdaki farklılıklar orada da yokmuş gibi”.

“Rakibimiz tamamen görevde olan ve bu yıl ve birkaç aydır yaptığı seçimlerle Pnrr'nin uygulanmasını yavaşlattığı için zaten ülkeye zarar veren bir hükümet, belediye başkanlarının bizi zor durumda olduklarını çağırdığını biliyoruz çünkü Pnrr kaynaklarını başkalarıyla birlikte alacaklarını söylemişlerdi ve hala hiçbir şey bilmiyorlar, dolayısıyla üzerinde tamamen belirsizlik bulunan, halihazırda başlamış projelerimiz var” dedi demo.

Önünde Rai“Kamu hizmetindeki her pozisyonda ve özellikle kamuyu bilgilendirmede, İtalya Kardeşler'in, göreve başladığından bu yana bu hükümet tarafından işgal edildiğinin kanıtlarını gördük” demeye devam ediyor.

“Kamu hizmetini Rai partilerinin ve siyasi partilerin şartlandırmasından gerçekten özgür kılacak bir reforma ve reforma ihtiyacımız olduğunu düşünmeye devam ediyorum çünkü Rai'nin kamu hizmetinin verimliliğini ve kalitesini artırmak için bunu hak ettiğine gerçekten inanıyorum. ve Meloni'nin Rai'nin parsellenmesine devam eden son başbakan olması gerektiğini düşünüyorum, bunun kadim bir kötülük olduğunu biliyorum, tüm sorumluluğu bu hükümete vermiyorum, ancak bu hükümet bundan büyük ölçüde yararlandı”, dem liderini ekler.

Durumla ilgili olarak bir Gazze“Hamas'ın Ekim ayındaki terör saldırılarında gösterdiği vahşetin, Filistinli sivillere yönelik diğer vahşeti haklı çıkarmadığına her zaman inanmışımdır, çünkü Hamas, Filistin nüfusu değildir, ancak onbinlerce sivil ölümüne ulaştığınızda bu, onun çok ileri gittiği anlamına gelir.” Schlein, Orta Doğu'daki çatışmalarla ilgili bir soruyu yanıtlarken, “Hamas'ın terör saldırılarıyla karşılaştırıldığında savunma hakkının ötesinde bir şey bu” dedi.

“Uluslararası toplum bu duruma kayıtsız kalamaz ve bölgedeki diğer ülkelere yayılma riski taşıyan bu çatışmaya son verecek bir barış yolunun muhataplara açılması için ateşkes talep etmek üzere müdahale etmelidir.” .

Ayrıca okuyun