Hatayspor galibiyetimizin akabinde açıklamalar

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Başantrenörümüz Efe İtimat, Genel Yöneticimiz Zeynepgül Ene ve oyuncularımız Galatasaray Bayan Basketbol Grubumuzun ligdeki Hatayspor galibiyetinin akabinde açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe İnanç, “İnşallah bu seriyi devam ettiririz. Fenerbahçe galibiyetinin bedel kazanması için bu maçı düzgün oynamamız gerekiyordu. Devir periyot düzgün oynadık. İkini dönemin sonlarına hakikat biraz oyundan koptuk. Genel prestijiyle bütün oyuncularımızdan katkı alarak kazanmasını bildik. Kazandıkça özgüven de artıyor. Bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. Sude’nin gelişimi, bu türlü oynaması bizi memnun ediyor. Sude’yi tebrik ediyorum. Bilhassa bütün teknik takımımdaki antrenör arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sude ile olduğu üzere bütün oyuncularımızla sabah akşam ilgileniyorlar. Bunun meyvelerini almak için vakit gerekiyordu. Vakti geldi. İnşallah bunun sürekliliği olur.” diye konuştu.

Genel Yöneticimiz Zeynepgül Ene, “Hala sakat oyuncularımız var. Pelin ve Melis dışarıdalar. Yavaş yavaş onların geri dönmesini bekliyoruz. Gizem Yavuz’un da mart ortasında maçlarda olmasını bekliyoruz. Sakatların güzelleşmesiyle ve ulusal grup ortasının bize yaradığını düşünüyorum. İvme yakaladık. Umarım bu ivmeyi düşürmeden Türkiye Kupası’na kadar devam ettireceğiz. Gayemiz bu. Hem Türkiye Kupası’nda hem Türkiye Ligi’ndeki gayelerimizden hiç bir vakit uzaklaştığımızı düşünmüyorum. Mutluyuz. Çok sıkıntı iki aydan daha sonra bu galibiyetleri almak bize fazlaca düzgün geldi.” yorumunu yaptı.

Genç oyuncumuz Sude Yılmaz, “Fenerbahçe maçından daha sonra fazlaca güzel bir ivme ve motivasyon kazandık. Bu bizim için âlâ oldu. Bugün de güzel bir galibiyet aldık. Ben de elimden gelenin en uygununu yaparak başardığımı düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Kaela Davis, “İyi bir galibiyet aldık. Üst üste üçüncü kere kazandık. Âlâ oyunumuzu sürdürmek istiyoruz. Sıralamada bir daha en üst yerlerde olmayı hedefliyoruz.” biçiminde konuştu.

Eda Şahin ise, “Antalya maçıyla birlikte arkadaşlarımızla konuşurken yeni bir sayfa açacağımızı, kıssayı yine yazmaya başlayacağımızı söylemiştik. bu türlü oldu. Antalya, Fenerbahçe ve Hatayspor maçı ile yeterli bir ivme kazandık ve bu ivmeyi devam ettirmek istiyoruz. Bugün elimizden gelen her şeyi yaptık. Kazandığımız için memnunuz. Hatay kadrosunu da tebrik ediyorum” dedi.