“Güney genelinde homojen sağlık hakkı”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Giorgia Meloni, İtalya'nın uluslararası sahnedeki prestijini artırarak harika bir iş çıkarıyor. Bu eylem, vatandaşların ihtiyaçlarına daha yakın politikalar önermenin gerekli olduğu Avrupa'ya aktarılmalıdır. Üniversite ve sağlık gibi kritik alanlarda tüm mesleki bağlılığımı ortaya koyacağım. Özellikle etkin ve zamanında sağlık hizmeti, yaşam süresinin ve kalitesinin güvence altına alınması, vatandaşın devredilemez hakkıdır. Sağlık hizmetleri Güneyimizin her yerinde homojen ve son derece profesyonel olmalı, tüm ulustaki tüm vatandaşlar için aynı olmalıdır.” Bu, Profesör Raffaella Docimo tarafından önümüzdeki 8 ve 9 Haziran'da yapılacak Avrupa seçimlerinde Fratelli d'Italia ile adaylığını açıklarken ilan edildi. Güney seçim bölgesinde (Abruzzo, Molise, Campania, Puglia, Basilicata, Calabria).

“Uzun yıllar üniversitelerde ve sağlık hizmetlerinde çalıştım, her zaman insanı merkeze alarak, insanca ve saygıyla çalıştım. Ayrıca bu değerleri siyasi eylemimde de ileriye taşımak istiyorum”, diye ekliyor, Odontostomatolojik Hastalıklar profesörü ve Roma Tor Vergata Üniversitesi Pediatrik Diş Hekimliği Fakültesi yöneticisi, tıp alanında yaklaşık iki yüz makale ve kitabın yazarı Profesör Docimo Konular -ulusal ve uluslararası dergilerde bilimsel raporlar Profesör Rocco'nun kızı ve kalp cerrahı Giuseppe Chiariello'nun eşi Docimo, aynı zamanda gazete ve televizyonda faaliyetleri olan serbest gazetecidir.