Göçmenler, Sea Watch Meloni’ye yanıt veriyor

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Temyiz’e göre bu ‘bir görevi yerine getirmek’ idi. Başkan Giorgia Meloni, ülkedeki en yüksek adli makamı hiçe sayıyor musunuz?”

“Bu tokmak değildi. Bu, bitkin düşmüş, 18 günlük egemenlik propagandası için rehin alınmış, ihtiyaç halinde limana girişti. Temyiz’e göre ‘bir görevin yerine getirilmesi’ idi. Başkan Giorgia Meloni, ülkenin en yüksek adalet kurumu?”. Başbakanın bir sonraki Avrupa Konseyi’ni göz önünde bulundurarak Oda’ya yaptığı bildirimlere atıfta bulunarak Sea Watch olduğunu söylemek.

“Meloni, Daire ile iletişim sırasında, meselenin asıl can alıcı noktasının bizim için aynı olduğunu söyledi: Ekonomik göçmenleri uluslararası koruma hakkına sahip olanlardan ayırmak. Bizim için dış sınırların savunulması temel unsurdur.Bana ve bu hükümete güvenenler, düzensiz göçle mücadelede somut sonuçlar bekliyorlar ve alacaklar.Almak zaman alsa da önemli değil. Çünkü çalışmak için hedeflediğimiz sonuçlar yapısal ve kalıcı olacaktır” dedi.

Meloni sözlerini şöyle tamamladı: “Bu taahhütte bulunduk, yapacağımız şey de bu. Ve şunu söylemek istiyorum ki – diye bitirdi Meloni – ulusal yarışların iptaline yönelik son derece hızlı bir şekilde başlatıldığında bu ulusun dümenine gelmiş olmaktan gurur duyuyorum. sınırlar, devredilemez göç hakkının tanınması ve bu nedenle Avrupa’da kısıtlamalar ve ayrımlar olmaksızın hoş karşılanma, İtalyan devletinin gemilerine saldıranları meşrulaştıracak kadar ileri giden, yasadışı göçü kontrol altına almak için herhangi bir önlemin alınmasının yasaklanması; ve bugün kendimi taban tabana zıt bir vizyonun taşıyıcısı olan bir ulusu temsil ederken bulmak”.