“Gizli bilgiler için bir pazar var, rastgele olup olmadığını anlayın”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Soruşturmada araştırılan gerçeklerin vahameti aşırıdır.” Bu, ulusal Mafya Karşıtı savcı Giovanni Melillo tarafından Perugia soruşturması davasıyla ilgili Mafya Karşıtı Komisyon'da yapılan bir duruşma sırasında belirtildi ve ayrıca “veri tabanlarının doğru ve titiz yönetiminin aşırı karmaşıklığını” da ekledi.

“Genel olarak, Stiano'ya atfedilen davranışyalnızca usule ilişkin çapraz sorgulama sonrasında mümkün olan değerlendirmelere halel getirmeksizin, genişletme ve sistematiklik yoluyla, bireysel sapma mantığıyla uyumlu olmaları bana zor geliyor. Bu benim kişisel değerlendirmem – Melillo'nun altını çizdi – ama aynı zamanda gerçek taciz dosyalarının kurbanı olarak da oldukça fazla deneyimim var”.

“Bunun nesnel bir gözlem olduğuna inanıyorum gizli bilgiler için bir çeşit pazar varhakkında Rastgelelikle yönetilen bir pazar olup olmadığını anlamak ve sonsuz sayıda bağlantısız aktör tarafından, yalnızca dijital sistemlerin zayıflığının sonucu veya bunun yerine daha karmaşık, daha geniş mantıkların var olup olmadığı“İnanıyorum ki Perugia soruşturması, ancak tek soruşturma bu değil, daha geniş bir yapı hayal etmek için bazı tuğlalar koymamıza izin veriyor – diye devam ediyor – ama sizden kendi izlenimini atamanızı istediğim şey benim izlenimim. 40 yıllık deneyime sahip bir sulh yargıcının değerlendirmesinin değeri”.

Perugia savcısı Raffaele Cantone'a “Mümkün olan her türlü desteği, bilgi katkısını ve desteği sağlayacağım” diyen Melillo, şunların altını çizdi: “Siber saldırılara karşı önleme ve dayanıklılık sistemlerinin arttırılmasına mutlak ihtiyaç“.

Melillo, “izinsiz erişimin bir iç tehdit olduğunu” ve “bazı açılardan parlamentoda “hızlı ve acil inceleme” gerektiren bir yasama girişiminin zaten devam ettiğini” hatırlattı. Bu gibi konularda “uyum gereklidir, bunlar bölünmeye ve sefil spekülasyonlara izin vermeyen konulardır” dedi.

“Bu verilerin çoğu bizim veri tabanlarımızdan değil, diğer veri tabanlarından sızdırıldı.. SOS'un suç amaçlı kullanımını en aza indirmeden, 'dosya' olarak adlandırılan pek çok şey için kullanılan ve daha az önemli olmayan dijital sistemlerin güvenliği söz konusu olduğunda SOS konusundaki tartışmanın tamamen tersine dönmesini merak ediyorum. ”

“Şunların hepsi erişimler DNA merkezinin dışında gerçekleştiDNA'nın iş süreçleri ve ofisimin kontrol olasılığı dışında” diyen Anti-Mafya savcısı, bu nedenle “bu açıdan bakıldığında bundan kaçınılması gereken bir organizasyon yapısının bulunmadığını belirtmek kolaydır” dedi. Melillo'nun faaliyetine göre, “araştırma amaçlı gizli verilerin tüm olası çevresini kapsıyordu ve bu nedenle de parmağı yalnızca DNA yönüne doğrultmak aşırı görünüyordu”.

“Bakan Crosetto söz konusu olduğunda bunlar benim yöneticilik dönemimde Gdf veritabanlarında, Gdf makineleri kullanılarak gerçekleştirilen ve 'soruşturma öncesi' değerlendirme faaliyetleri olarak gerekçelendirilse de polis para birimi aracılığıyla bana gönderilen bir raporla belgelenen faaliyetlerdir” , Melillo'nun gözlemine göre, “(Perugia Savcılığı tarafından soruşturulan adli polis memuru Striano'nun) görevden alınmasını talep ettikten yaklaşık üç ay sonra aniden bir rapor geldi (Crosetto davasıyla ilgili) ve o da öyle. Bu raporda herhangi bir SOS izinin bulunmaması ilginçtir.”

“Striano bir finansçıdır, 3 Mayıs '99'dan beri Dia'da çalışıyordu, 1 Temmuz 2016'dan itibaren DNA'nın SOS grubu tarafından çalışıyordu ve Eylül 2018'den 19 Ocak 2019'a kadar Gdf memurlarının müfettişleri için ayrılan kursuna katıldı. Ocak 2019'dan 12 Şubat 2019'a kadar Dia'ya geri döner ve 13 Şubat'ta kendi yönetimine geri döner ve departmanına geri dönmesini istediğim 23 Kasım 2022'ye kadar görev yaptığı DNA'ya yeniden atanır”, diye anımsıyordu Melillo. onun işitmesi.

“Siyasi açıdan bakıldığında -diye ekledi Melillo- neredeyse Mevcut çoğunluğu ve hükümeti oluşturan belirli bir siyasi alana tüm erişim“çabanın ılımlılığına yönelik azalmış bir eğilim” gözlemleniyor.

Daha sonra, Senatör Salvatore Sallemi'nin (FdI) kendisine iddia edilen dosyayla ilgili bir 'yönerge' olup olmadığını ve emirleri yerine getiren kişinin sorumlu olup olmadığını sorması üzerine şu cevabı verdi: “Ben bunu yapabilecek durumda olsam bile. Cevap vermedim, bunu özel bir oturumda bile yapamadım çünkü bu, hassas ve zor olan soruşturmaların gidişatını tehlikeye atacaktır”.

Ayrıca okuyun