Giorgia Meloni’nin kız kardeşi Fatto Quotidiano’nun karikatüristine dava açtı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Başbakan Giorgia Meloni’nin kız kardeşi Arianna Meloni, karikatürist Fatto Quotidiano’ya geçen Nisan ayında yayınlanan ve gerçek bir siyasi davanın fitilini oluşturan etnik yer değiştirme konulu tartışmalı karikatür nedeniyle dava açtı. Bu, taslağın yazarı Mario Natangelo tarafından Facebook sayfasında duyuruldu.

“İtalya Kardeşleri lideri ve başbakan Giorgia Meloni’nin kız kardeşi Arianna Meloni’nin, Il Fatto Quotidiano’da bakan Francesco Lollobrigida’nın etnik değişimiyle ilgili bir karikatürün yayınlanması için bana dava açmaya karar verdiği bana bildirildi. kocası ve başbakanın kayınbiraderi ve İtalya’nın Kardeşleri’nin lideri Giorgia Meloni – Natangelo’yu yazıyor – Mayıs ayında Gazeteciler Cemiyeti tarafından aynı karikatür için (“cinsiyetçi ve iğrenç”) başlatılan disiplin prosedüründen sonra. cumhurbaşkanının sözleri) – beni savunan avukatların çalışmaları sayesinde Haziran ayında özürlerle arşivlendi – şimdi yeni bir bölüm açılıyor Geçen aylarda olduğu gibi beni takip eden okuyuculara ve Il Fatto meslektaşlarına teşekkür etmek istiyorum bu vesileyle de teyit edilen destek ve özgürlük için. Kendi başıma olay hakkında yorum yapmamaya devam edeceğim: Sadece çizimlerimin benim adıma konuşmasını ve diğer yüzün eğitim görmesini tercih ederim. Ve avukatlarım”.