Giorgia Meloni ve Corrado Formigli, şaka ve tepki

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Başbakan’dan ironi Giorgia Meloni İtalya Kardeşler Meclisi sırasında başbakan, hükümetin şimdiye kadar yaptıklarını iddia ederek verileri toplayıp tedbirleri onayladı. Özellikle, orada bulunanlardan bazıları onun son atamaları savunduğunu ve bir tane yaptığını söylüyor. Başbakan müsteşarıyla ilgili şakaGiovanbattista Fazzolari: “Mesela Fazzolari iletişimle ilgileniyor, Formigli’yi kimi dahil edelim?“. Ve Adnkronos’un röportaj yaptığı gazeteci şu yorumu yapıyor: “Meloni’nin düşüncelerinde bulunmaktan onur duyuyorum ancak bir gazetecinin hiçbir koşulda siyasi iletişimci olabileceğini düşünmüyorum.. Bunu Fratoianni için yapmayacağım gibi Meloni için de yapmazdım. Gazeteciler gazeteci olmalı, siyasi iletişimci değil.”

“Fazzolari iletişimci olsun ve o bunu nasıl yapacağını kesinlikle çok iyi biliyor” diye yanıtlıyor Formigli. Siyasi iletişimciler gazetecilerle hiçbir ilgisi olmayan bir meslektir”.

“Meloni beni bu kadar çok düşündüğü için yayınımıza karşı bu saçma veto hakkında konuşmak için bizimle buluşmanızı istediğim üç gün önce size gönderdiğim mesaja yanıt verin Gazeteci, “İtalyan Kardeşler tarafından yapıldı” diyor.

“Onu her hafta davet ediyorum – diye devam ediyor Formigli – üç gün önce bile ondan bir toplantı yapmasını istedim çünkü ‘Piazza Pulita’ üzerinde neden gerçek bir ‘reklam programı’ vetosu olduğunu anlamak bana mantıklı geldi. İtalya’dan Fratelli’nin tamamı. Ancak herhangi bir yanıt alamadım, dolayısıyla vetonun düşmediği sonucunu çıkarıyorum”. Bu “özellikle izleyiciler için zararlıdır. Bu çok yazık, izleyicilere fikirlerini söylemek için kesinlikle rahatsız edici bir programda birbirleriyle yüzleşme fırsatına sahip olacaklardı“, ev sahibini ekliyor.

(Ilaria Floris tarafından)