“Giorgia Meloni şampiyonu, İtalya’da çocuklar çalışmak istemiyor”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Ben hâlâ Giorgia Meloni’nin şampiyon olduğunu düşünüyorum. Başbakanımızın yurtdışındaki itibarı çok yüksektir. Bence yurt dışında en fazla desteği alan, hatta Draghi’den bile daha fazla destek alan başbakan o”. Bianca Berlinguer’in konuğu Flavio Briatore, Rete’de It’s Always Cartabianca’nın ilk bölümünde konuşan Giorgia Meloni liderliğindeki hükümet hakkında bu şekilde ifade veriyor. 4.

“Bu ülkeyi yönetmek zor, hükümet 8 aydır orada. Seçimleri onun kazandığı, komuta ettiği ve karar verdiği bir başkanlık cumhuriyetine sahip olana kadar her zaman düşmanın ateşi altında olacağız”. ekler. “Bizim sektörümüzde – yemek ve turizm arasında – ücretler arttı, nihai ürün daha pahalıya mal oldu. Firmaların karları azaldı, çünkü firmaların katlandığı maliyetler azalmadı. Asgari ücret mi? O da iyi olabilir mi” ama ” Hiçbir şeyin değişeceğini düşünmüyorum” dedi.

Son haftalarda Briatore, üniversiteye çok fazla güvenmeden hemen çalışmaya başlama fırsatı konusundaki değerlendirmelerde tartışmaların odağında yer aldı: “Üniversiteden ayrılan gençlerin çoğu 26-27 yaşında çalışmaya başlıyor. 20 yaşında başlayın, 6-7 yıllık avantajlarınız var. Üniversite işsizler için bir platform: yüzde 15’i iş buluyor, yüzde 85’i bulamıyor”. “Asıl sorun insanların çalışmak istememesi. 100-200 tane özgeçmiş alıyoruz, mülakatlarda insanlar kaç gün izinli olduklarını soruyorlar. Çalışmakla ilgilenmiyorlar, boş zamanla ilgileniyorlar” diyor. Cumartesi ve Pazar günleri çalışmak istemiyorum. Bu sorun özellikle İtalya’yı ilgilendiriyor. Mülakatları yaparken sizi ofisimize davet ediyorum… Bunu söylüyorum ve tekrarlıyorum: günümüz çocuklarında çalışma isteği yok benim neslim vardı”.