“Giorgia Meloni, Chiara Ferragni’den daha iyi bir etkileyici”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
”Giorgia Meloni bu ülkedeki en iyi etkileyicidirancak Başbakan gibi davranmıyor ve dün Esselunga balıkçılığı konusunda duyarlı olduğunu göstererek nüfuz sahibi biri olarak hareket etti. Etkileyici olarak bir numara, Chiara Ferragni’yi devirdi. Ancak başbakan olarak ülkenin sorunlarına tek bir çözüm yok” dedi. Italia Viva’nın başkanı Matteo Renzi, bunu Milano Katolik Üniversitesi’nde Oasis Vakfı tarafından düzenlenen Değişim kursu, göçmenler ve Avrupa etkinliğinin oturum aralarında söyledi.

“Hükümet deniz ablukasından bahsetti, göçmen sayısını ikiye katladı”

“Göç konusunda hükümetin tek hedefi var: ortaya çıkmak. Deniz ablukasından bahseden hükümetti. Göçmenler ikiye katlandı. Meloni ve Salvini’nin kampanya sözleri siyasetin onuruna yakışmıyor”, “Bu ülkedeki tek deniz ablukası sol tarafından yapıldı” diye konuştu. 1997 yılında Napolitano ve Prodi’den, Arnavutluk’tan gelen mültecilerle birlikte”.

“Cutro’dan sonra Meloni’ye İtalyan tarihinin değişmediğini hatırlattım. İki bin yıldır herkesi kucakladık, herkesi kurtardık: Virgil’e kadar uzanan bu İtalyan geleneğiyle gurur duyuyorum. Faşizm döneminde de bu kültür vardı: l ” Amiral Todaro, 1940 yılında bir Belçika vapurunu batırdıktan sonra denizde olan herkesi kurtardı. Belçikalılara ve Nazilere yanıt vererek ‘Ben İtalyanım, herkesi kurtarırım’ dedi” dedi.

“Göç sorununun en iyi çözümünün yasallık yani bu kişilerin çalışmaya gönderilmesi olduğunu düşünüyorum. Çünkü onları izinsiz istasyonda bırakırsanız çalışma veya kontrol imkanı güvensizlik unsuru haline geliyor. Güvenlik Ve yasallık, Salvini’nin saçma kararnameleriyle değil, çalışmayla bitti” dedi bir kez daha.

Hükümetin 2024 Bütçesi’ni göz önünde bulundurarak başlattığı Nadef ile ilgili şaka: “Nadef konusunda şu anda ön izlemeler yapıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla Avrupa’da vergileri düşürmek değil, küçük indirimi sürdürmek yönünde güçlü bir çaba var.” Geçen yılın mayıs ayında yapılmıştı. Bana öyle geliyor ki Meloni’nin Avrupa’dan yardım istemesi gerekiyor. Ancak orta sınıfa hiçbir yardım yok gibi geliyor bana. İlk izlenimlerimi ‘hiçbir şey hakkında çok fazla gürültü’ olarak özetleyebilirim”, dedi Renzi.