“Gidebileceği tek uçak”. Ita ve Lega'nın inkarı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Microsoft'un bilgisayar kesintisi dünya çapında hava trafiğini etkiliyor ve yaklaşık 4.300 uçuş iptal edildi. “Salvini'nin uçağı kalkan tek uçak,” diye yazıyor bir gazete. Ancak birçok kişi tarafından reddedilen bir haber.

“Başbakan Yardımcısı ve Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Matteo Salvini dün akşam geç saatlerde Roma'dan Milano'ya dönüş saatini belirledi ve bu sabah Ita şirketiyle ekonomi sınıfında 13:00 uçuşunu satın aldı”. Yurt dışındaki havalimanlarını da etkileyen 19 Temmuz'daki aksaklıklar, Lig“açıkça öngörülebilir değildi.”

Orada inkar aynı zamanda Ita Airways'den de geliyorBakan Salvini'nin diğer yolcularla birlikte seyahat ettiği Roma Fiumicino'dan Milano Linate'ye AZ2032 sefer sayılı uçuşun işletilmesiyle ilgili haberler hakkında, “bu tamamen asılsız bir haberdir. Şirket, 12:00 ile 15:00 arasındaki aynı zaman diliminde Roma Fiumicino'dan toplam 12 uçuş gerçekleştirdi; bunlardan 10'u kısa-orta menzilli ve 2'si uzun menzilliydi. Ayrıca, toplam 14 planlanan uçuştan 12'si Roma Fiumicino'dan Milano Linate'ye doğru şekilde kalktı”.

Ita Airways, notunda, “Yolcuların rahatsızlığını azaltmak için bu öğleden sonra 10 ek uçuş planlayan Şirket, BT sistemlerindeki küresel düzeydeki genel sorunun tüm hava taşımacılığını etkilediği bir günde itibarını ve operasyonlarının doğruluğunu korumak için her türlü önlemi alma hakkını saklı tutar” ifadesini kullandı.

“Bu sabah Roma Fiumicino'dan Milano Linate'ye giden ve aralarında Bakan Salvini ile Sayın Molinari ve Lupi'nin de bulunduğu uçuş, bugün saat 17:00'ye kadar havalimanında gerçekleştirilen yaklaşık 550 uçuştan yalnızca biri. Bunlardan 12'si Milano havalimanından düzenli olarak kalkan ve inen ITA Airways uçuşlarıyken, aynı varış noktasına giden 2 uçuş iptal edildi”, Fiumicino havalimanını yöneten şirket olan AdR'den gelen bir notta yer alıyor. Kuruldan uçuş bilgilerinin tartışmalı şekilde iptal edilmesi şu şekilde açıklanıyor: “Havalimanı panosunda aynı uçuşun kalkışına ilişkin bilgiler, tüm uçuşlar için standart uygulama olduğu üzere, kalkış anında kaldırıldı”.

Salvini: “Roma'dan 550 uçak, gazeteciler utanmalı”

''Bazı gazetecilere mesaj: Yazıklar olsun size,'' Salvini sosyal medyada Fiumicino'dan kalkan tek uçağa bindiği suçlamasında bulunanlara yanıt olarak bir video paylaştı. ''Bugün bile – Lig lideri vurguluyor – ben de birçok İtalyan gibi çok çalışıyorum ama haber uydurmayı başaranlar var. Bu sabah konut kararnamesini onaylamak için Meclis'teydim. Ve sonra on binlerce başka insan gibi, Piacenza'ya ve bu gece Milano'ya gitmek için bir uçağa bindim. Fiumicino'dan kalkan 550 uçaktan birine bindim ama sol görüşlü bir gazete 'Salvini bugün Roma'dan kalkan tek uçağa biniyor' yazmayı başardı. Çalışın ve utanın,'' diye tekrarladı.

Ayrıca okuyun