Gebze’de bayan cinayeti: Yangında cansız vücudu bulunan Büşra Kabataş’ın Taner Yaylacı tarafınca öldürüldüğü tespit edildi

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Gebze’deki yangında cesedi bulunan Büşra Kabataş‘ın Taner Yaylacı tarafınca öldürüldüğü tespit edildi. Yangının kanıtların karartılması maksadıyla çıkarıldığı ortaya çıktı.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde çıkan yangında cesedine ulaşılan Büşra Kabataş’ın öldürüldüğü ortaya çıktı. 15 yaşındaki Kabataş’ın 7 Ekim günü konutta yalnız olduğu sırada çıkan yangında dumandan etkilenip vefat ettiği öngörülüyordu.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre polis, Kabataş’ öldüren kişinin, annesinin eski arkadaşı Taner Yaylacı olduğunu belirledi. Kaçma hazırlığında olan Yaylacı’nın olaydan 2 saat daha sonra yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Çocuğu evvel kesici aletle yaralayan fail emniyetteki süreçlerinin akabinde bugün adliyeye sevk edildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaylacı emniyette verdiği birinci tabirinde, “İki gündür konutun etrafında müşahede yapıyordum. Olay günü Aylin Çetin’i görmedim kapıda kızı ile karşılaştım. Öldürdükten daha sonra kanıtları yok etmek için konutu yakmak istedim. Konuttan çabucak uzaklaştım ve Zonguldak’a gitmek isterken polisler yakaladı” dedi.

Yaylacı’nın olay günü Kabataş’ın annesi Aylin Çetin‘i öldürmek için geldiği lakin meskende karşılaştığı kızı öldürdüğü öğrenildi. Çetin, “Sadece reddettim diye çocuğum öldürüldü. En ağır biçimde cezalandırılmasını istiyorum” tabirlerini kullandı.