Franco Di Mare mezotelyoma hastası, Rai belgeleri gönderdi

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Franco Di Mare'nin 'Che tempo che fa' programında mezotelyoma hastası olduğunu duyurduğu röportajın ardından Rai CEO'su Roberto Sergio, önceki yıllarda şirketten istenen tüm belgeleri gazeteciye göndermeyi taahhüt etmişti. Ve bugün, Denetleyici duruşma sırasında Di Mare'ye “talep ettiği belgelerin dün onaylı e-posta yoluyla gönderildiğini” duyurdu.

Geçen 28 Nisan'da Fabio Fazio'nun konuğu olan Di Mare, “asbest parçalarının farkında olmadan solunması yoluyla alınan havadaki asbest varlığına” bağlı çok kötü bir tümörden muzdarip olduğunu açıklamıştı. Muhtemelen gazetecinin Balkanlarda muhabir olarak çalıştığı dönemle ilgili bir tümör. Bu nedenle belgeler gazeteci tarafından olası askerlik davalarına ilişkin pozisyonunu tanımlamak için de kullanıldı.

Fabio Fazio ile röportaj sırasında Di Mare, Rai'nin hastalığı karşısında sergilediği tutumdan şikayetçiydi: “Tüm yönetim grupları ortadan kayboldu, şimdiki değil, bir önceki, ondan önceki – dedi – Yasal ve sendikal nedenlerin olduğunu anlayabiliyorum ama Rai'ye hakkım olan hizmet durumumu, bulunduğum yerleri sordum, böylece meslek birliklerine ne yapacağımı sormaya çalışabilirim… hepsi var. ortadan kaybolduğunu anlayabiliyorum ve bunu yapmak zorunda olduğumdan değil, yasal ya da sendikal nedenlerin olabileceğinden değil, daha az anladığım şey, adlarıyla konuştuğum insanların insani düzeyde yokluğu. Rai yöneticisi olduğum için ortadan kayboldular, telefonda kendilerini yalanladılar, böyle bir tavırla karşı karşıya kaldığımda tek bir sıfat buluyorum: tiksindirici”.

Ayrıca okuyun