Eski milletvekili Publio Fiori öldü: 86 yaşındaydı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Eski milletvekili Publio Fiori dün gece 86 yaşında hayatını kaybetti. Duyuru, Meclis Başkanı Fabio Rampelli tarafından Temsilciler Meclisi'nde yapıldı.

Facebook'ta, Senato Başkanı Ignazio La Russa'nın anısına: “Eski milletvekili, Oda başkan yardımcısı ve Ulaştırma ve Navigasyon Bakanı Publio Fiori vefat etti. Kurumların hizmetinde olan bir adam ve kendisinden farklı düşünenlerle diyalog kurabilen, tutkuyla karakterize gerçek bir politikacı. Ailesine hem kişisel olarak hem de Cumhuriyet Senatosu adına en derin taziyelerimi iletiyorum”.

“Publio Fiori'nin vefatını öğrendiğim için üzgünüm – diyor Forza Italia senatörlerinin başkanı Maurizio Gasparri – Çok sayıda yasama organında milletvekili, bölgenin adamı, birçok bağlamda siyasi mücadelelerin öncüsü, bir hükümet temsilcisi, unutulmaz Alleanza Nazionale'nin doğuşunun öncülerinden biriydi. Uzun süre Hristiyan Demokrasisinin önde gelen isimlerinden biriydi, iki kutupluluğun nedenlerini anlamıştı ve sola karşı merkez sağ bir alternatifin doğuşunun en ikna edici destekçilerinden biriydi. Uzun süre öncü isimlerinden biri olduğu ve ilk Berlusconi hükümetinin bakanı olduğu yeni siyasi oluşumun doğuşuna belirleyici bir katkıda bulundu. Ayrıca bölgeye bağlıydı, aynı zamanda Roma ve Lazio'daki siyasi olayların öncüsüydü, seçmenleri ve vatandaşları dinleme yeteneği onu her zaman farklı kılmıştır. Emeklileri korumak için eşitlik mücadelelerinin öncüsü ve büyük toplumsal öneme sahip birçok girişimde yer aldı. Onu duygu ve sevgiyle anıyorum. Senato'daki Forza Italia grubunun ailesine olan yakınlığını ifade ediyorum”.