ertesi gün Pd evinde

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Beppe Grillo’nun Roma’daki M5S gösterisinde yaptığı açıklamaların ertesi günü, bir dizi tepki ve tartışma yaşanıyor. Hareketin kurucusunun sahneden “vatandaşlık tugayları” ve “yün yünü” üzerine söylediği sözler alevlendirdi. M5S Grillo’yu kılıca savunur, kompakt çoğunluk saldırıya geçer ve Demokrat Parti’de tartışma alevlenir çünkü Elly Schlein’ın lideri de işin güvencesizliğine karşı Cumartesi günü o gösterideydi.

Ayrıca oku

Merkez sağ baskı yapıyor. Lig senatörü, “Beş Yıldız Hareketi, kurucusunun pozisyonlarını paylaşıyor, ancak olası müttefikleri solda mı? İstedikleri bu mu? Dikkat edin, burada ateşle oynuyorlar …”, diyor Lig senatörü Robert Calderoli. “Schlein, Grillo’nun hatalı bir yoldaş olup olmadığını söyle. Dem sekreteri hangi tarafta?” Meclis ve Senato grup liderlerine sorun Riccardo Molinari ve Massimiliano Romeo.

Hissedilmek de matthew renzi kim tweet atıyor: “Dün Roma’da sahnede 5Stelle delirmesi: Mario Draghi’yi Chigi’ye getirmek için Conte’yi eve göndermek zor ve riskli bir ameliyattı ama bununla sonsuza kadar gurur duyacağız. Sonra Elly Schlein’ın ızgara alayını kovaladığını görüyorum ve Demokrat Parti’nin reformistlerine soruyorum: Siyasi deneyiminizi gerçekten böyle bitirmek istiyor musunuz? halüsinasyon alayı. Hep birlikte bir liste yapıp üçüncü kutupta tartışmayı bırakmalıyız ama reformcular ya üçüncü kutupta ya da Demokrat Parti’de artık evleri yok” dedi.

Gün ortasında Lazio Bölgesi meclis üyesinin ilanı gelir, Alessio D’Amato: “Demokrat Parti Ulusal Meclisi’nden istifamı Stefano Bonaccini’ye ilettim. Tugaylar ve kar maskeleri de hayır. 5S gösterisine katılmak siyasi bir hataydı. Seni seviyorum ama kendimi bu siyasetin içinde bulmuyorum. astar”.

İçin Alfredo Antoniozziİtalya’nın Kardeşleri’nin Meclis’teki grup lider yardımcısı, D’Amato’nun seçimi “Schlein liderliğinin popülist ve azınlık bir sürüklenmeye yol açtığını gösteriyor”.

M5S gösterisi ve dem liderinin varlığıyla ilgili Demokrat Parti’de farklı sesler ve nüanslar var. Brando BenifeiBrüksel’deki Pd delegasyonu başkanı, “Elly Schlein’ın sözlerine açıkça cevap veremeyeceği Beppe Grillo’nun kafası karışmış ve bazen yanlış anlaşılan mitinglerinde hala dolaşan bir 5 yıldızlı hareketten” bahsediyor.

Toskana bölge konseyi başkanı, “Elly Schlein ve partimizin, Beppe Grillo’nun dün meydanda kullandığı ifadelerden kesin olarak uzak durması gerektiğine inanıyorum” diyor, antonio mazzeo, Facebook’ta yaptığı bir paylaşımda – Demokrat Parti o meydanda olmamalıydı. ‘Tugayları ve kar maskelerini’ kışkırtmak, demokratik tartışmanın dip noktalarından biridir. Bizim tarihimiz, Demokrat Parti’nin tarihi her zaman başka bir şey olmuştur ve her zaman olmak zorunda olacaktır”.

Grup lideri Senato’da Francesco BocciaAdnkronos’un röportajı, “kısır tartışmalarla ve Hükümette sağın koltuk değneği oynamak isteyenlerin oyunuyla” beslenmemelerini istiyor. Yanıt veren Elly Schlein’ın liderliğini kabul etmekte zorlananların gevezeliklerini asla beslemeyeceğiz. yeni bir siyasi soruya ve bugün Demokrat Parti’yi kimin yönettiğine”. “Ve hafızası zayıf olanlar için – belki de sekreter Schlein’ın liderliğinde geçen Ocak ayında 14.1’den şu anki 21.3’e çıktığımızı hatırlamanın uygun olacağı konusunda ısrar ediyor”.

5 Yıldızlı varsayımsal bir eksene gelince, her varsayım şiddetle reddedilir. “Elly, işçileri korumak ve onların haklarına aykırı tedbirlere karşı bir meydandaydı -diyor ki- Üçüncü Kutup veya bugün Meloni hükümetine karşı olan diğer partiler güvencesizliğe karşı meydanlar düzenlemiş olsalardı, Demokrat Parti de bu meydanda olurdu. o meydanlar ”. Dün sekreter sadece orada değildi, “ama güvencesizliğin aksine, çalışmayı savunan her gösteride, içeriğini paylaşacağımız her meydanda olacak: işten halk sağlığı savunmasına, okuldan işçi sağlığına kadar. Pnrr için savaş” . Schlein “kısır tartışmalarla gözünü korkutmasına kesinlikle izin vermiyor”, diye bitiriyor Boccia.