Erdoğan-Taksim Dayanışması görüşmesinde neler yaşandı: “Sanki kriz geçiriyordu, sözleri birbirine giriyordu”

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet gazetesi müellifi Barış Terkoğlu, Seyahat olayları sürecinde devrin Başbakanı Tayyip Erdoğan ile Taksim Dayanışması görüşmesinde yaşananları kaleme aldı. Taksim Dayanışması’ndan Cem Tüzün o toplantıda yaşananları şu biçimde aktardı, “Arzu Çerkezoğlu kelam istedi. O konuşurken Erdoğan bir anda sonlandı. ‘Bana sosyoloji anlatma, ben ne kadar oy alıyorum, senin desteklediğin partiler ne kadar oy alıyor’ dedi. Hudutla ayağa kalktı. O kalkınca herkes de kalktı. Beyza Metin o sırada ‘Bir bayanla bu biçimde konuşamazsınız, haddinizi bilin’ dedi. Erdoğan, bunu İstek Çerkezoğlu söylemiş oldu sandı. Öfkeyle ona döndü. ‘Asıl siz haddinizi bilin’ dedi. Güya kriz geçiriyordu. Sözleri birbirine giriyordu. Sümeyye Erdoğan ve partisindekiler ortaya girdi, onu götürdüler.”

toplantıda her şeyin çözümlenebileceğini fakat Erdoğan’ın uzlaşmaz tavrının imkansız kaldığına işaret eden Terkoğlu, “daha sonrasında, FETÖ’den yargılanan polislerin şiddet gösterisi de devam etti. özetlemek gerekirsesı hükümetin istifa etmesini talep etmek demokratik bir hak olmakla birlikte, aksiyonları düzenleyenlerin talebi bu olmamıştı. Haliyle pazartesi verilen kararda, düğme başından yanlış iliklenmişti” sözlerini kullandı.

Yazının tamamı