Elbistan’dan ayrılan bir bayan felaketi gözyaşları ortasında anlattı: Taş üstünde taş kalmadı, devlet yok, bebeklere mama, süt, ekmek yok

taklaci09

Global Mod
Global Mod
7.6 büyüklüğündeki ikinci büyük zelzelenin adresi olan Kahramanmaraş Elbistan’daki son durumu ilçede yaşayan bir vatandaş görüntüye çekerek anlattı. Elbistan’ı terk ettiklerini söyleyen vatandaş, havanın epey soğuk olduğunu, ısınamadıklarını belirtti. Yardım davetinde bulunan vatandaş, “Tek bir Allahın’ın kulu gelmedi. Elbistan’da taş üstünde taş kalmadı. Allah isteği için yardım edin” dedi.

Sabaha karşı saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 ve saat 13.24’te Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu‘nun paylaştığı görüntüde, Elbistan’ı terk ettiklerini söyleyen bir bayan, yaşanan felaketi gözler önüne serdi.

Yoğun kar yağışı olduğunu, akaryakıt alamadıkları için otomobillerini da ısıtamadıklarını söyleyen bir bayan, Elbistan’da binaların neredeyse tamamının yıkıldığını söylemiş oldu.

Marketlerin yıkılan binaların altında kaldığını, beslenme sorunu yaşandığını kaydeden bayan, “Elbistan’da taş üstünde taş kalmadı. Allah isteği için yardım edin. Bebeklere mama, süt, ekmek, yok.” sözleriyle yardım çağırdı.