Elazığ Vilayet Özel Yönetim 69-80 Galatasaray

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Bayan Basketbol Ekibimiz, Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Harika Ligi’nin 24. haftasında Elazığ Vilayet Özel Yönetim ile karşı karşıya geldi. Elazığ Vilayet Özel Yönetim Spor Salonu’nda oynanan çabayı ekibimiz 80-69 kazanarak galibiyet serisini 3 maça çıkardı.

Pelin Derya Bilgiç, Merve Aydın, Kaela Davis, Shante Evans ve Tina Krajisnik beşiyle başladığımız maçta beş basketbolcumuz çift haneli sayı üretti. Tina Krajisnik 19 sayı ve 7 ribauntluk performansıyla en skorer oyuncumuz oldu. Kaptan Pelin Bilgiç 12 sayılık katkı verirken Sude Yılmaz ve Gizem Başaran Turan 10 sayı ve 5 ribauntluk istatistiklerle maçı tamamladılar. Shante Evans ise 11 sayılık katkıda bulundu.

Başa baş geçen ve 53 sayının atıldığı birinci çeyreği Elazığ grubu 27-26 önde geçti. İkinci dönemde rakibe üstünlük kuran grubumuz 23-19’luk çeyrek skoruyla devreyi 49-46 önde kapadı. Shante Evans 11 sayı, Tina Krajisnik 9 sayı, Sude Yılmaz ve Gizem Başaran Turan ise 8’er sayısıyla birinci yarıda öne çıkan oyuncularımız oldu.

İkinci yarıya hayli farklı başlayan grubumuz, üçüncü dönemde rakibe yalnızca 4 sayı talihi vererek final kısmına 66-50 önde girdi. Son dönemde skor avantajını kullanan ekibimiz Elazığ Vilayet Özel Yönetim karşısında 80-69’luk galibiyet elde ederek son 6 lig maçında 5. galibiyetini aldı.

Kadromuz bu gayretin akabinde EuroCup Women Yarı Finali’nde oynayacağı Bourges Basket karşılaşmasına hazırlanacak.

1.P: 27-26
2.P: 19-23 (46-49)
3.P: 4-17 (50-66)
4.P: 19-14