Dogecoin Milyoneri, Coinlerini Satıyor Mu?

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Dogecoin (DOGE), Çarşamba sabahının erken saatlerine kadar 24 saat ortasında yüzde 1.4 düşüşle 0.08 dolardan süreç gördü. Global kripto para piyasa kıymeti yüzde 0,8 artarak 1,3 trilyon dolara yükseldi. Cointrendz bilgilerine nazaran DOGE, yazım vaktinde Twitter’da en epeyce trend olan kripto paralar içinde yer almıyordu.

DOGE’da yükseliş işaretleri var mı?

CoinMarketCap’e nazaran, DOGE için 24 saatlik süreç hacmi, yazının yazıldığı sırada yüzde 6.95 düşüşle 478,53 milyon dolara geriledi. Bilgilere bakılırsa DOGE, yazım sırasında yüzde 5.65’lik bir düşüş ile 0.077 dolardan el değiştiriyor. Coin, gün içerisinde azamî 0.08 dolara kadar çıktı. OANDA Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, 10 yıllık hazine tahvillerinin Nisan ayının sonundan bu yana en düşük düzeye düşmesine karşın, kripto para ünitesi piyasalarının parlaklığının geri kazanılmadığını belirtti.

Moya, riskli varlıklara yönelik hassaslığın bir uçurumdan düştüğünü söylemiş oldu. “Normalde düşen Hazine getirileri kriptoyu cazip kılıyor lakin şu anda kimse bu düşüşü satın almak istemiyor,” tabirlerini kullandı. Salı günü Benzinga’dan Melanie Schaffer, DOGE’un grafiğinin yükseliş eğilimi geliştirdiğini ve bu da bir sıçramanın olası olduğunu belirtti. Schaffer’a bakılırsa, yükseliş farklılığı düzelirse DOGE daha yüksek bir tepe yapabilir ve düşüş trendinin üstesinden gelebilir.

Dogecoin milyoneri bir dahaledi: Satmıyorum

Yazım sırasında, DOGE’un nazaranli güç endeksi 34.39’daydı. RSI, 11 Mayıs’tan bu yana yüzde 25 ile yüzde 35 içinde hareket etti. 30’un altındaki RSI, bir varlığın çok satıldığını gösterir. Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus, tanınan bir iletileşme platformu operatörü Snap tarafınca yayınlanan bir dokümanın hızlandırdığı bir düşüş olan Salı günkü borsa hakkındaki görüşlerini paylaştı.

who the hell cares about Snapchat anyway pic.twitter.com/vRYykyJUzD

— Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) May 24, 2022

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Dogecoin milyoneri olan Glauber Contessoto Salı günü elindeki göğüs coin’leri satmadığını bir dahaledi. Contessoto, “ideal oranının” yüzde 70’inin kripto para ünitesi ve yüzde 30 spekülasyon oyunu olduğunu deklare etti. “Özelliklere biraz daha fazla dayandığımı biliyorum lakin bunları seviyorum” dedi. DOGE, son yedi günde yüzde 7.3 yükseliş ile gündeme geldi.