Destici’den Akşener’e “Gezi Parkı” reaksiyonu

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener’in Seyahat Davası hakkında söylemiş olduklerine BBP Genel Lideri Mustafa Destici’den reaksiyon geldi.

Akşener, dün partisinin küme toplantısında gündemi kıymetlendirdi. Akşener, “Parola vatan, işareti namus! Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm! Yaşasın hürriyet, adalet, müsavat ve meşveret!” sözlerine yer vermişti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, toplumsal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. BBP önderi, Seyahat Parkı Davası’nı ve Seyahat Parkı Davası’nda verilen tutuklama kararlarına reaksiyon gösteren GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener’i amaç aldı.

“Cumhurbaşkanı adaylığı yarışında bir adım öne geçme hırsı”

Destici, şahsi toplumsal medya hesabında şu sözlere yer verdi:

“Batının da takviyesiyle milletin oyuyla seçilmiş legal hükümeti sokak kalkışmasıyla devirmek için planlandığı anlaşılan, bir sivil darbe teşebbüsü olan Seyahat Olaylarını Cumhurbaşkanı adaylığı yarışında bir adım öne geçme hırsıyla ‘milli şuurun ayağa kalkmasıdır’ diye takdim ederek, kürsülerde ‘kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet, adalet, müsavat, meşveret’ diyerek nutuk atanlara içtenlikle hatırlatırım ki; 1908’de emperyalistlerin oyunu ve tahrikiyle bu sloganlar atılarak 2.Abdülhamid Han tahttan indirildikten yalnızca 10 yıl ortasında, (1908-1918 arası) Balkanlar başta olmak üzere, Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar, Adriyatik kıyıları, birer Türk Gölü olan Karadeniz ve Akdeniz bizden koparılıp, İstanbul ve Anadolu işgal edildi. Vatan parçalandı, Devlet yok edildi. Milyonlarca Türk ve Müslüman sürgün edilip katliama uğradı. Geçmişten adam pay kaparmış… Ne masal şey! Beş bin yıllık kıssa yarım pay mi verdi? ‘Tarih’i ‘tekerrür’ diye tanım ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi? (Mehmet Akif Ersoy) Not: Tarihte yaşananları en güzel tarihçilerin bildiği de ilmi bir gerçekliktir”