“Berlusconi, Costanzo’ya karşı mafya ile mi? Çılgın tez”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Luca Turco liderliğindeki Floransa Savcısı, Berlusconi’nin 1993 katliamlarında mafyanın yardım ettiği tezi üzerinde saatlerce çalıştı: benim için bu tez çılgınca”. Yani Italia Viva’nın lideri Matteo Renzi e-haberinde. “Bundan sonra, Berlusconi’nin Canale 5’teki mafya hakkında kötü konuştuğu için Maurizio Costanzo’yu havaya uçurmak istediğine inanan var mı? Sanırım biz bu dünyanın dışındayız” diye ekliyor: “Ama Berlusconi’nin bu saçma tezine erişmek isteseydik. TNT’ye ihtiyacı yoktu, programları değiştirebilirdi; Costanzo’nun mafyaya saldırdığı televizyon Berlusconi’nin televizyonuydu”.

“Kariyerlerin gerçek ayrımı benim istediğim nedir? Devam etmesi gereken ve saygıyı hak eden iyi yargıçlar ile ülkemize zarar veremeyecek ideolojik yargıçlar arasındaki ayrım. Bu kader için: yargı içinde liyakat olsun. Ya eğer Bedel ödemem gerekiyor, kafa kafaya ödüyorum ama benden korkak ya da münafık olmamı istemeyin. Şimdiye kadar hiç olmadım, şimdi başlamayacağım.” adalet teması.

Renzi, çeşitli konuların arasında asgari ücret üzerinde de duruyor. Daha önce birkaç kez açıkladığımız gibi siyasi nedenlerle “oy vermedik: Salvini ve Meloni’nin müttefiki değiliz ve Schlein ve Conte’nin müttefiki değiliz. Bu nedenle, bizi kim teklif ederse etsin, bizi ikna eden yasalara oy veriyoruz. esasa göre, ancak bu yasaları çoğunluğun veya muhalefetin bayraklarına dönüştürmeden”, diyor Renzi. “Asgari ücretle ilgili bu yasa, JobsAct, Endüstri 4.0 ve işteki tüm önlemlerimizden sonra hayal ettiğimizden öz olarak çok farklı.”

“Landini’ye göre işyerinde devrimin başlangıcı olan bir metni düzeltmeye ve iyileştirmeye çalışacağız. Benim için durum böyle değil: Bence şu anda yaptığımız gibi işçi haklarına odaklanmak daha iyi olur.” orta sınıfın ücretlerini artırarak kara katılım. Ve son yıllarda orta sınıfın maaşlarını yalnızca biz artırdık”, diye bitiriyor sözlerini.