Başkan Trader: Solana ve Bu 2 Altcoin Sert Düşüşler nazarancek

Urfalı

Global Mod
Global Mod
DataDash sunucusu ve kripto para analisti Nicholas Merten, yeni bir tahlil yaptı. Tahlilinde Merten, Solana ve 2 altcoin için fiyat kestirimlerini derledi. Buna bakılırsa kripto para uzmanı SOL, ETH ve ADA için sinyal zayıflığının geldiğini söylemiş oldu. Buna bakılırsa bahsi geçen kripto para ünitelerinin yakın vakitte paha kaybı yaşaması mümkün. Analist, bu kripto paralar için sert fiyat düşüşleri bekliyor.

Yeni bir görüntüde görüşlerini lisana getiren Merten, 513,000 YouTube abonesine konuştu. Analist, Bitcoin (BTC) fiyat grafiğindeki 200 günlük hareketli ortalamaya dikkat çekti. Ona bakılırsa bu gösterge, son boğa döngüsünde tam bir tabandan alım fırsatıydı. Lakin artık ayı piyasasında, birkaç altcoin için direnç olarak hareket ediyor. Bu niçinle analist, Solana dahil birkaç altcoin için sert düşüş varsayım ediyor. Ona göre bu düşüşler, uzun bir birikim devrini birlikteinde getirecek.

“Ethereum fiyatı 200 günlük MA’yı dirence çevirdi”

Merten, Ethereum’un Eylül ayındaki fiyat düşüşünden bu yana 200 günlük hareketli ortalamanın bir dayanak göstergesi olarak hareket etmediğini söylemiş oldu. Ona göre piyasadaki en büyük altcoin varlığı olan ETH için bu gösterge, bir direnç çizgisi olarak hareket ediyor. Analist şunları söylemiş oldu:

“Genellikle 200 günlük hareketli ortalama, pay senedi satın alma ve yükselişe geçme vaktinin geldiği noktadır. Ancak şu anda bir ayı piyasasındayız ve görmeye başladığımız şey diğer. Bence çok alım bölgesinde kalan bu altcoin’lerin birden fazla, artık bu hareketli ortalama etrafında direnç göstermeye başlıyor. Bu niçinle sert düşüşler gorebiliriz.”

“Cardano da tıpkı gösterge niçiniyle paha kaybedebilir”

Kriptokoin.com
olarak bildirdiğimiz üzere Ekim ayında pay senetleri ve kripto para meblağları bir daha düşmeye başladı. Cardano, bundan beri, 200 günlük hareketli ortalamayı direnç olarak işaretledi ve buna göre hareket etti. Merten, “kimi vakit bunun üzerinde sapmalar alıyoruz ancak tutmuyor” diyor. Her seferinde 200 günlük MA’nın altına geri düştüğüne işaret ediyor. birebir vakitte analist, uzun vadede ADA fiyatı için negatif bir bakış açısına sahip değil:

“Temelde bir proje olarak Cardano konusunda olumsuz değilim. Yalnızca fiyat hareketinin bana ivedi etmemem gerektiğini dediğini tabir ediyorum. Maliyet ortalamasını dolar olarak almak yahut tabandan satın almak istiyorum. Lakin, burada beklentilerimi daha düşük ayarlamalı, potansiyel olarak bu evvelki aralığa bakmalıyım. Hatta tahminen daha düşük bir fiyat aralığına düşmesi için sabretmeliyim. ADA fiyatı için gelişmeleri bekleyip görmemiz gerekecek.”

“Solana çöküşün akabinde senelerca toparlanamayabilir”

Merten ayrıyeten Solana (SOL) için de beklentilerini paylaşıyor. Ona nazaran SOL, evvelki bir dayanak aralığına düşüş riskiyle karşı karşıya. Bu olursa altcoin, epeyce uzun sürecek bir çöküş yaşayacak. Hatta Kasım 2021 tepesine bakılırsa epey düşük olan mevcut düzeyler bile hayal olacak. Analist bu noktada, mevcut Solana fiyatına ulaşmanın “potansiyel olarak yıllar alabileceğini” söylemiş oldu. Akabinde ETH, SOL ve ADA düşüş tezini şu sözlerle tamamladı:

“bir daha, işlerin tam olarak nereye gideceğini söyleyecek kişi ben değilim. Ben bir kâhin olarak burada yer almıyorum. Benim kilit noktam, standartlarımızı belirtmeyi içeriyor. Ayrıyeten, bir altcoin için düşüşün geldiğini düşündüğümde bunu sizinle paylaşıyorum. bu biçimdece fiyatın düşmesi beklenen varlıklarda dikkatli oluyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!