“Bari'de sağ, sağa yardım eder”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Burada sizinle birlikteyim çünkü diğerlerinden farklı olarak sözümü tutuyorum. Ve dün Giuseppe Conte'nin aldığı karar için üzgünüm.Tek taraflı olarak, çözüm aramadan karar verilir çünkü bu doğruya yardımcı olur.” Elly SchleinDemokrat Parti sekreteri, M5S ile yaşanan anlaşmazlığın ardından Bari'de konuşuyor. Hareketin lideri, Giuseppe Conte, geniş tabanlı ön seçimlere 'hayır' diyerek Michele Laforgia'ya desteğini doğruladı. Demokrat Parti, bugünkü mitingde Schlein'le birlikte hazır bulunan Vito Leccese'ye yakın olmaya devam ediyor.

Burada Vito Leccese ile birlikte olmaktan mutluyum çünkü Demokrat Parti sekreteri olarak tüm güvenimizi teyit etmek için buradayım. ve kendisini her zaman toplumun hizmetine adayan saygın, aynalı bir kişiye olan desteğimiz” diyor Schlein. “Başkalarının dün – hatta dün bile bozduğu o birliği Laforgia ile aramaya devam etmek isteseniz bile desteğimizi alacaksınız. İkimizin de geri adım atması, birlikte ileri adım atması teklifini ortaya koymuştuk. Ancak yanıt olumsuzdu; bu yanıtın zaten planlanmış olduğu açık” diye ekliyor.

“Trigiano'da ortaya çıkan gerçekler çok ciddi, kendi içimize bakmamız gerekiyor, Demokrat Parti bunu sonuna kadar yapmak istiyor. Sızma girişimlerine karşı bağışıklığımız yok ama bağışıklık kazanmalıyız. Kirli veya satın alınmış oyları kabul etmiyoruz ve istemiyoruz“, diyor oy değiştirme iddiasıyla ilgili soruşturmaya atıfta bulunarak.

“Belki doğrudan Palazzo Chigi'den siyasete başlayanlar toplumun çalışmalarına ve kolektif çabalarına aşina değillerdir, ancak saygı duymaları gerekir. Oylamadan üç gün önce ön seçimleri havaya uçurmak, bu ön seçimlere hazırlananlara bir tokattır. Gidip oy vermek isteyen saygın insanlara. Bu kabul edilemez. Tıpkı Bari Vecchia'da yaşayanların özgür oy kullanamayacağı önyargısını kabul etmediğim gibi”, diye devam ediyor demo sekreteri.

Ayrıca okuyun