Asgari ücret, merkez sağ oylamanın ertelenmesini önerdi: muhalefet hayır

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Çoğunluk ile muhalefet arasındaki tartışmayı derinleştirmek için asgari ücret oylamasını erteleyin, yarın Meclis’te herhangi bir değişikliği oylamadan, ancak konuyu görüşmek üzere askıya alınmasını onaylayın. Bu Meclis Çalışma Komisyonu başkanı ve İtalya Kardeşler’in yardımcısı Walter Rizzetto’nun muhalefete sunduğu öneri. “Çalışma Komisyonu başkanı ve merkez sağın temsilcisi olarak onuncu kez, muhalefete, asgari ücretle ilgili yasa teklifiyle ilgili diyalog ve çatışmaya giden bir öneri sundum: yarın herhangi bir değişikliği oylamayın ve tartışmayı daha da derinleştirmek için teklifin askıya alınmasını onaylamak için sınıfa gelin.” “Merkez sağ hükümet – Rizzetto’nun altını çiziyor – milyonlarca işçiyi etkileyen böylesine hassas bir konuda çatışmayı önlemek ve gerçek bir çözüm bulmak ve yaz propagandasının kullanılıp tüketilmesi için gereksiz bir bayrak sallamak yerine gerçek bir çözüm bulmak için bir kez daha görevi üstleniyor. Hükümetin kendisini içinde bulduğu durum on yılı aşkın süredir yanlış politikaların sonucudur; çoğunluk ve yürütme ise satın alma gücünün korunmasını ve çok önemsiz bir şekilde maaş bordrolarını ve toparlanmayı artıran vergi takozundaki indirimi hemen etkiledi. , şimdi işgal, sertifikalı”. Fdi’nin savunucusu, “Ben de alışılmadık buluyorum – aynı konuda Senato’da bir önergenin sunulmasını, aslında muhalefetin bir kaburga kemiğinin onun adına gitmesine neden oluyor” sonucuna varıyor.

Ayrıca oku

Ama muhalefet
hükümetin bu konudaki açıklığını kabul ederken, ısrar ediyor ve oylamanın ertelenmesine ‘hayır’ diyor.. “İki gün önce, Meloni hükümeti için yasal asgari ücretimiz ‘refahçı’ bir önlemdi, ‘Sovyetler Birliği’ne yakışır’ bir önlemdi, şimdi bu çoğunluğun asgari ücretle ilgili teklifimizin iptalinden vazgeçmeye istekli olacağını okuyoruz. Bu bir ilk adım, ancak yeterli değil, özellikle de bu çoğunluğun oyalayıcı iradesi eşlik ederse: 4 milyon işçi acilen çalışma onuru vermek için bir medeniyet ölçüsü bekliyor”, diye yazıyor M5S Başkanı Giuseppe Conte. “Hükümet – eski başbakanda ısrar ediyor – hala çalışmaları ve bilgilerini derinleştirmeleri gerektiğini söyleyerek onlarla dalga geçmeyi düşünemez. Artık yasal asgari ücret!”

“Asgari ücret yasasını iptal eden değişikliğin geri çekilmesini istedik. Başkan Rizzetto, Komisyon’da kendisine oy vermemek için akıl yürütüyorsa, bu, muhalefetin stratejisinin işe yaradığı anlamına gelir: Milyonlarca insanı rezil etmekten kaçındık. Ancak, mahkeme salonuna gidip asgari ücretle ilgili çalışmayı askıya alacağımıza ikna olmadım. Belki de çoğunluk bölümlerinin sisinin limanında kaybolmak için. Bizim için Ağustos ayında da çalışabiliriz. Herhangi bir erteleme ile ilgilenmiyoruz ve biz desteklemeyin” sözleriyle Pd yardımcısı Arturo Scotto, Çalışma Komisyonunda grup lideri.

ABD Dışişleri Bakanı Riccardo Magi, “Asgari ücret teklifinin incelenmesinin askıya alınmasına oy vermeye gerek yok, tek fayda çoğunluğun ve hükümetin kafa karışıklığını maskelemek olacaktır” dedi. +Avrupa.