“Andrea Giambruno hakkında ciddi ve tehlikeli sözler”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Başbakan’ın dün verdiği cevap Giorgia Meloni yoldaş Andrea Giambruno’nun Palermo’daki tecavüzle ilgili sözleri üzerine “Bunu ciddi buldum. Bu kadar yüksek bir kurumsal konuma sahip biri için bunların tehlikeli sözler olduğunu gördüm”. Demokrat Parti’nin sekreteri bunu söyledi. Elly Schlein Milano’daki Corriere della Sera festivali ‘Il Tempo delle Donne’da konuşuyor.

Ayrıca okuyun

“Tecavüzcüleri tecavüz edecek konuma getirenin ya da koymayanların kadınlar olduğunu düşünmüyorum. Bir kadının hiçbir durumunun ya da tutumunun şiddeti meşrulaştırdığını düşünmüyorum. Kadınların nasıl davranması gerektiğini sıralamak çok riskli, çünkü Kadınların daha fazla riske girdiği için bira içemeyeceğini düşünüyorsanız parkta koşan bir kadına yapılan tecavüz hakkında ne söyleyebiliriz? Riskli olduğu için artık kim dışarı çıkmamalı? Yani sonunda öyle olur. Kendimizi tamamen örtsek daha iyi olur ve evden daha fazla çıkmamalı mıyız?” diye sordu Schlein, bizi “çok daha derin kültürel çalışmalar yapmaya ve tecavüzcülere, şiddet uygulayan insanlara ve kadın bedenine karşı önyargılar üzerine yaptığımızı tespit etmeye” teşvik etti. Bu yaygın şiddet tolere edilemediği sürece, uyguladığımız kurumların ve politikaların tüm dikkatini üzerine çekmemiz gerekiyor.”

UKRAYNA, SCHLEIN VE KAVUNLAR ANLAŞMADA

Rusya’ya karşı savaşta Ukrayna’ya verilen destek konusunda, “Bu noktada diğer muhalefet güçleriyle güçlü farklılıklar var. Paradoksal olarak, Putin’in Rusya’sı tarafından cani bir şekilde işgal edilen Ukrayna halkına tam destek, hükümetin görüşleriyle yakınlaştığı bir noktadır.” şu ana kadar yaptı”.

“İşgal altındaki halkın meşru müdafaa hakkını da, dolayısıyla askeri dahil gerekli her türlü yardım aracıyla desteklemenin gerekli olduğu konusunda başından beri hiçbir şüphemiz olmadığı açık, ancak beklemek yeterli değil.” Schlein, soldaki bir gücün çatışmaları sona erdirme ve Ukraynalıların kurması gereken koşullar altında ve kesinlikle başkasının onlar için değil, adil bir barış için çalışma ihtimalinden vazgeçemeyeceğini ekledi. PD sekreteryasının bir diğer talebi ise “Avrupa Birliği’nin siyasi ve diplomatik açıdan daha fazla kahramanlık göstermesini görmek çünkü yalnızca Birlik nezdinde söz sahibiyiz”.