“Amacımız ilk önce rekabet etmektir”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Demokrat Parti'nin amacı, ilk parti sonucu için İtalya'nın Kardeşleri ile rekabet etmek olmalı. Pd ve FdI arasındaki güçlü kutuplaşmanın bizim için bir avantaj olabileceğine inanıyorum. Bu nedenle, verilen tartışmayı kutuplaştırmak gerekirse, Avrupa seçimlerinde Sekreter Elly Schlein'in adaylığının yararlı olduğunu düşünüyoruz, hoş geldiniz.” Bu ne Pesaro Belediye Başkanı Matteo Ricci (Pd), yarın yayınlanacak olan serbest basın gazetesi Metro'ya verdiği röportajda. Metro'ya konuşan Pesaro belediye başkanı, “İlerici yerel yönetim kültürünün Elly Schlein'in kazanmasına yardımcı olmak için şart olduğuna inanıyorum” diye ekliyor; güçlü idealleri bir arada tutan siyasi kültür ve şehirlerin günlük yönetiminin pragmatizmi ve reformizmi, seçimleri kazanmak için belirleyicidir On yıldır seçmenlerin üçte biri hareketli: zaman zaman değişiyor ya da güvensizlik oyu anlamına gelen çekimserliğe dönüşüyor. Şehirlerde biz belediye başkanları bunu fethettik ve merkez solun kazanmasına olanak sağladık. ”

Ricci, Demokrat Parti'den farklı olarak desteklediği görevi kötüye kullanma suçunun da kaldırılmasından söz ediyor. “Görevi kötüye kullanmak, bir yöneticinin yalnızca oy vererek veya bir yasayı imzalayarak işleme riskiyle karşı karşıya kaldığı bir suçtur. Davaların yalnızca %3'ü mahkumiyetle sonuçlanırsa, bu, yazıldığı gibi işe yaramadığı anlamına gelir – diye açıklıyor Ricci – bu nedenle bir sorunla karşı karşıyayız adalete ve hukukun üstünlüğüne inanan herkese hitap etmesi gereken bir kaldırma kararı. Son yıllarda yöneticiler genellikle bir siyasi karardan sonra siyasi olarak isteyerek terk edilirken, üçüncü derece yargılamadan sonra bir kişinin suçlu olduğu bir garantici sol düşünüyorum. garanti bildirimi. Vasco Errani'den Filippo Penati'ye ve Catiuscia Marini'ye. Bu düğümü çözmeliyiz.”

Şehri “İtalya'nın Kültür Başkenti” olarak gören Pesaro2024'ün lansmanının arifesinde, belediye başkanı Metro'ya “yaşadığımız iki büyük çığır açan zorluğu kucaklayan kolektif bir projenin anlamını” anlatıyor: çevresel ve kültürel olanı. Ancak Pesaro2024 – Matteo Ricci'nin altını çizmek istiyor – aynı zamanda Barış kültürüdür. Kültürün özgürlüğün, barışın ve demokrasinin temeli olabileceğine inanıyoruz: Pesaro'dan tüm dünyaya yaymak istediğimiz bir mesaj.” Ücretsiz Metro'da yayınlanacak olan röportaj, Marche Bölgesi'nin geleceğine ilişkin stratejik bir vizyonla sona eriyor: “Biz büyük bir üretim bölgesiyiz – Pesaro belediye başkanı yineliyor – emlak sonrası çok güçlü krizin üstesinden geldik ve şimdi Dünya pazarında giderek daha rekabetçi olabilmek için kendilerini yapay zekayla donatan birçok lider şirketimiz var. Aynı şey, özellikle gıda ve şarap ürünlerinde olağanüstü mükemmellik seviyelerine ulaşmış kaliteli bir sektör olan tarım için de geçerli.”